رفتن به نوشته‌ها

هر ايراني صاحب حساب ازدواج مي‌شود

در اين اساسنامه دولت موظف به افتتاح حساب و واريز سهم خود براي هر يک از متولدين است. همچنين کليه ايرانيان واجد الشرايط هر ماه سه درصد حداقل حقوق و دستمزد کارگري مصوب دولت در آن سال را به ازاي هر فرد به حساب مزبور واريز مي کنند. سهم دولت حداقل تا سي سالگي واريز خواهد شد و چنانچه فردي زودتر از 25 سالگي ازدواج کند، مابقي سهم دولت تا 30 سال به وي پرداخت خواهد شد.

بر اساس اين گزارش هرفرد مجرد ايراني زير 25 سال مي تواند حسابي انفرادي با نام، تحت عنوان حساب اندوخته ازدواج افتتاح کند. نرخ سود اين حساب با توجه به مبلغ و مدت سپرده گذاري و بر اساس نرخي که در نظام پولي و بانکي کشور توسط بانک مرکزي تعيين و به تصويب مراجع رسيده، محاسبه مي شود.

در اساسنامه صندوق اندوخته ازدواج جوانان با اشاره به اينکه عمليات اين صندوق رفاهي و تامين اجتماعي جوانان است، پيش بيني مي شود که اين صندوق تحت نظر وزارت رفاه و تامين اجتماعي تشکيل و دبيري آن به عهده اين وزارت خانه باشد.

اخذ، نگهداري و به کار گيري سپرده اعضاء، جذب کمک هاي دولت، موسسات، نهادها و اشخاص حقيقي و حقوقي، پرداخت وام وديعه مسکن به اعضاي واجد شرايط، پرداخت کمک هزينه زندگي به صورت قرض الحسنه و کمک هزينه تحصيلي به دانشجويان متاهل از جمله موارد پيش بيني شده در موضوع کار صندوق اندوخته ازدواج جوانان است که براي اصلاح و اعمال در صندوق مهر امام رضا(ع)، ارائه شده است.

اصلاحات اساسنامه صندوق مهر امام رضا(ع) بر اساس ماده يک قانون تسهيل ازدواج، بايد به تصويب مجلس شوراي اسلامي برسد.

کليه ايرانيان واجد الشرايط هر ماه سه درصد حداقل حقوق و دستمزد کارگري مصوب دولت در آن سال را به ازاي هر فرد به حساب پس انداز ازدواج واريز مي کنند، سهم دولت حداقل تا سي سالگي واريز خواهدشد و چنانچه فردي زودتر از 25 سالگي ازدواج کند، مابقي سهم دولت تا 30 سال به وي پرداخت خواهد شد.

به گزارش برنا، اساسنامه صندوق مهر امام رضا (ع) به عنوان صندوق اندوخته ازدواج جوانان، به همت ستاد ملي ساماندهي امور جوانان اصلاح و جهت تصويب به هيئت دولت ارائه شد.

بنابر اين گزارش، اين اساسنامه در پي قانون تسهيل ازدواج جوانان مصوب مجلس شوراي اسلامي اصلاح و وظايف صندوق اندوخته ازدواج جوانان را در قالب صندوق اشتغال، ازدواج و مسکن مهر رضا(ع) منظور کرده است.

منتشر شده در اخبار ازدواج

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *