رفتن به نوشته‌ها

ایدز در پیوند کلیه، خانواده‌ای را متلاشی کرد

پرونده پدری که متهم است با وجود اطلاع‌ از بیماری ایدز فرزندش، اقدام به فروش کلیه وی کرده، با توجه به فوت گیرنده کلیه و همچنین مبتلا شدن همسر و فرزندش به این بیماری، با صدور قرار مجرمیت به دادگاه ارسال شد.

 قاضی ابوالحسن رضایی در توضیح این پرونده به ایسنا گفت: یک مهندس هوا و فضای ۳۴ ساله به علت بیماری کلیوی تقاضای پیوند می‌کند و فردی جهت اهدا معرفی می‌شود. وی با بیان این‌که دهنده و گیرنده کلیه آزمایشات متعدد و لازم را انجام می‌دهند، گفت: دهنده کلیه مبتلا به بیماری ایدز بوده اما این موضوع را کتمان می‌کند و پدر کلیه دهنده نیز با وجود اطلاع از موضوع، پول کلیه را به مبلغ ۲۰ میلیون ریال دریافت می‌کند و ظاهرا برادر کلیه‌دهنده به جای وی که مبتلا به ایدز بوده، آزمایش‌های لازم را می‌دهد و در نهایت پیوند انجام می‌شود.

 رضایی افزود: بعد از گذشت ۲ ماه از پیوند، گیرنده کلیه، تب شدید ‌کرده و از اهداکننده شکایت می‌کند اما در نهایت فوت ‌می‌کند، همسرش نیز مبتلا به ایدز شده و در حال فوت است و کودک این زوج نیز به بیماری کلیوی مبتلا است.

 بازپرس شعبه ششم دادسرای جرایم پزشکی افزود: برادر این کلیه دهنده متهم به معاونت در قتل است که در حال حاضر متواری است. پدر این فرد نیز که از ابتلای فرزندش به بیماری ایدز آگاه بوده و اقدام به دریافت پول کرده، به اتهام معاونت در قتل بازداشت و پرونده وی با صدور قرار مجرمیت به دادگاه ارسال شده است.

منتشر شده در اخبار بهداشت خانوادهاخبار حوادث خانوادهاخبار خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *