رفتن به نوشته‌ها

آمار بالای اختلالات جنسی در ایران

 دبیر علمی همایش خانواده و مشکلات جنسی با اشاره به این که ۸/۹ درصد مردان جامعه از ناتوانی جنسی رنج می‌برند، گفت: متأسفانه برای رفع این مشکل برنامه‌ای دیده نشده است.

به گزارش ایسنا، دکتر سید کاظم فروتن، دبیر علمی همایش خانواده و مشکلات جنسی در مراسم آغاز به کار این کنگره با اشاره به رشد و توسعه تحقیقات علمی گفت: مدرنیسم با همه نقاط قوت خود پدیده مهلک و زشتی برای بشر به همراه داشته به گونه‌ای که آسیب‌پذیری خانواده فزونی یافته است؛ بنابراین یکی از دخالت‌های دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی توجه به بعد معنوی انسان و طرح راهکارهایی برای جلوگیری از اضمحلال خانواده است.

وی در ادامه با اشاره به شیوع پدیده‌هایی چون طلاق، پیدایش فرزندان طلاق و آثار آن در سلامت جسمی و جنسی افراد بیان کرد: این افسار گسیختگی یکی از موانع بزرگ برای ساخت مدینه فاضله و انسانهای سالم در جامعه می‌شود، لذا باید پزشکان، روانپزشکان، روانشناسان، عالمان حوزه دینی کنار هم نشسته و با انجام پژوهشهای علمی در این جهت برنامه‌ریزی کنند.

دبیر علمی همایش خانواده و مشکلات جنسی، اطلاع‌رسانی به افراد را یکی از اهداف این کنگره دانست و اظهار کرد: بیماری دیابت که ۷ درصد افراد جامعه را مبتلاء کرده، دارای برنامه‌ریزی ملی و کشوری است و کنترل آن بر نظارت نهادهای دولتی و غیردولتی است، در حالی که برای ناتوانی جنسی که ۸/۹ درصد مردان جامعه از آن در رنجند، برنامه‌ای دیده نشده است.

وی خاطرنشان کرد: ۳۰ تا ۵۰ درصد افراد مبتلاء به دیابت، ۶۰ درصد بیماران سکته قلبی، ۵۵ تا ۶۵ درصد مردان دارای نارسایی قلبی و ۳۰ تا ۴۰ درصد زنان در روابط زناشویی خود از اختلالات جنسی در رنجند.

دبیر علمی همایش خانواده و مشکلات جنسی در ادامه تصریح کرد: اسلام دین کاملی برای هدایت انسان است، بنابراین باید از خودمان بپرسیم که چرا در رهایی انسان از برخی مشکلات کوتاهی و غفلت کردیم و به موضوع مشکلات جنسی در میان زوجین که اولین خطر آن متوجه خانواده می‌شود، توجه لازم را نداشته‌ایم.

به گفته دکتر فروتن برای این کنگره حدود ۶۰۰ مقاله دریافت شده است که ۱۳۳ مقاله به صورت سخنرانی و ۲۰۸ مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد.

در ادامه دکتر سید علیرضا مرندی، استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن قرائت پیام رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به این کنگره، به آموزش مسایل جنسی قبل از ازدواج اشاره و بیان کرد: با وجود این آموزش‌ها، ازدواج جوانان لذت‌بخش‌تر و کم تنش‌تر و مدت آن طولانی‌تر خواهد شد؛ در غیر این صورت بیشترین آسیب بی‌توجهی به آن، متوجه زنان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران همچنین دکتر علی محمد احمدوند، رییس دانشگاه شاهد ، غریزه جنسی را یکی از نیازهای اساسی افراد، جوامع و تمدنها و موجب بقای نسل، طهارت نسل و حفظ هویت انسانها دانست.

وی در ادامه این کنگره بیان کرد: مشکل امروز ما از گذشته‌ است، اما فقط شکل آن فرق می‌کرد؛ بنابراین اگر امروز حل مساله را نپذیریم این مشکل ادامه خواهد یافت.

احمدوند در ادامه با اشاره به این که ایران دومین کشور دارای همسایه‌های متعدد در دنیا است، اظهار داشت: برخلاف سایر کشورها وضعیت کشورهای اطراف ما ناپایدار است و ما به راحتی از بیماری‌های قرون وسطی تا ناهنجاری‌های فرهنگی و محصولات مخرب فرهنگی تحت تاثیر قرار می‌گیریم، بنابراین این کنگره نقطه شروعی برای دیگران خواهد بود تا آنها نیز وارد این وادی حساس شوند و با حفظ هویت اسلامی، ارزشهای اجتماعی و اخلاقی به این امر بپردازند.

وی در پایان بیان کرد: دانشگاه شاهد پیشنهاد داده است که دبیرخانه این کنگره به صورت دائمی باقی بماند تا منجر به ایجاد سیستم ساز و کار موفق برای این امر باشد.

دبیر علمی همایش خانواده و مشکلات جنسی با اشاره به این که ۸/۹ درصد مردان جامعه از ناتوانی جنسی رنج می‌برند، گفت: متأسفانه برای رفع این مشکل برنامه‌ای دیده نشده است.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *