رفتن به نوشته‌ها

آیا عشق جاودانه میان دو نفر امکان ناپذیر است

 اما این محققان بعد از انجام مطالعاتی روی افراد مجرد و زوجهایی که رابطه طولانی مدت و یا نوپا داشتند نتیجه گرفتند که میزان این پروتئین به مرور زمان کاهش می یابد. دانشمندان مذکور میزان پروتئین موسوم به نوروتروفین را در بدن افراد ۱۸ تا ۳۱ ساله مورد مطالعه، اندازه گیری کردند.

نتایج این آزمایشات که در گزارشی در یک نشریه تخصصی اعصاب و روان
(Psychoneuroendocrinology) منتشر شده است، نشان می دهد که میزان این پروتئین در میان زوجهایی که رابطه خود را تازه آغاز کرده اند از افراد دیگر بسیار بیشتر است.

اما بعد از گذشت یکسال ، زوجهایی که رابطه اشان همچنان ادامه داشت مورد آزمایش قرار گرفتند و معلوم شد که میزان این پروتئین در بدن آنها به سطح معمول بازگشته است.

پیرگلوئیجی پولیتی ، یکی از نگارندگان این گزارش گفت: این یافته ها به معنای آن نیست که پس از یکسال دیگر هیچ عشقی میان زوجها وجود ندارد بلکه تنها نشان می دهد که عشق آنها دیگر شور و حال اولیه را ندارد.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا عشق تنها یک فعل و انفعال شیمیایی است که پس از یکسال فروکش می کند؟ آیا عشق ابدی و جاودانه ای که در داستانها و افسانه ها روایت آن را خوانده ایم ، امری محال است؟ تجربه خودتان در این زمینه چه بوده است؟

به نقل از سایت خبری بی بی سی : شاید برخی از زوجهای جوان موافق نباشند، اما آنطور که دانشمندان ایتالیایی ادعا میکنند عشق پر احساس میان دونفر تنها تا حدود یکسال پس از آشنایی دوام می آورد.

تحقیقات دانشگاه پاویا نشان می دهد که احساسات شدید عاشقانه ای که در آغاز رابطه یک زوج برانگیخته می شود، احتمالا در اثر ترشح نوعی ماده شیمیایی در مغز آنهاست. پژوهشگرانی که این تحقیقات را انجام داده اند می گویند احساس خوشحالی و وابستگی در آغاز رابطه دو نفر، به افزایش میزان نوعی پروتئین در بدن آنها مربوط می شود.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *