رفتن به نوشته‌ها

شمشیر دو لبه در رابطه همسران

معمولاً ما دقت کمتری در زمان روبرو شدن با موقعیت‌هایی شاد داریم. اما پژوهشی که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است، نشان می‌دهد زمانی که همسر ما موفقیت جدید کسب کرده و اخبار مثبتی دارد، لازم است دقت بیشتری در مورد برخوردهای خود داشته باشیم.

البته لازم نیست به این وضعیت فقط به دیده منفی نگاه کنید، چرا که چنین موقعیت‌هایی کاملاً مانند شمشیر دو لبه هستند. یعنی اگر شما بتوانید در این وضعیت خوشحالی خود را نشان دهید و به همسرتان نشان دهید که به او افتخار می‌کنید، می‌توانید رابطه تان را به خوبی تقویت کنید. محققان این پژوهش معتقدند زمانی که اتفاق خوبی برای همسرتان می‌افتد، فراموش نکنید زمانی استثنایی برای تقویت رابطه شما پیش آمده که اگر به خوبی از آن استفاده نکنید، می‌تواند به رابطه شما آسیب‌هایی وارد سازد.

شاید بسیاری از همسران این نگرانی را تا حدی داشته باشند، شاید شما هم جزء این گروه از همسران باشید؛ اینکه در زمانی که همسرتان با مشکلی روبرو می‌شود به چه صورت با او برخورد کنید تا مشکلی در رابطه شما پیش نیاید. با او در مورد مساله پیش آمده گفت‌وگو کنید، ناراحتی خود را نشان دهید و یا اصلاً به روی خود نیاورده و سکوت کنید.

اما پژوهشی که روی ۷۹ زوج و در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است، نشان می‌دهد که شاید بهتر باشد نگرانی ما نه در زمان مواجهه با این موقعیت‌ها که در موقعیت‌هایی دیگر باشد؛ موقعیت‌هایی که همسرمان خبری شاد شنیده و یا موفقیتی جدید به دست آورده است!

 

منتشر شده در اخبار خواندنی خانوادهخواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *