رفتن به نوشته‌ها

انتقال قدرت از« من» به «ما»

خیلی از آنها اگرچه دچار طلاق عاطفی شده بودند اما به خاطر بچه ها با زندگی می ساختند. این یعنی در این نسل مشکل و مساله وجود دارد.

اما در نسل امروز ما به دلیل بالارفتن توانمندی های مالی و تحصیلات دختران نارضایتی ها از حالت خاموش درآمده و زنان و دختران توهین به عزت نفس و آزادی فردی و اجتماعی خود را نمی پذیرند و حتی ممکن است بهای حفظ آزادی و احترام به نفسشان جدایی و طلاق باشد، لذا بنظر می‌رسد که می بایست در اصول ارتباطی بین زن و مرد در زمان فعلی تغییرات اساس حاصل شود و تصمیم گیری و هدایت از من به ما تبدیل شود.
دکتر غنچه راهب

درنسل پدربزرگ و مادربزرگ های ما، به نظر می رسد که زنان به دلیل کمرنگ بودن نقش های اجتماعیشان و پایین تر بودن سطح تواناییهای اجتماعیشان راحت تر با مردسالاری کنار می آمدند حتی ممکن بود از این که مرد در خانواده هدایت کننده و ریاست گر باشد، خوشحال می بودند.
درنسل مادران و پدران ما، زنان آگاهی بیشتری نسبت به حقوق فردی و آزادی های فردی و اجتماعی خود داشته اند و از تواناییهای شناختی و اجتماعی بیشتری برخوردار گردیده بوده اند اما نقش های اجتماعی آنها کمرنگ تر از دختران و زنان امروز بوده است و غالبا فاقد درآمد های شخصی و توان مدیریت و اداره زندگی به لحاظ اقتصادی بوده اند لذا در این نسل میزان آسیب های خاموش، افسردگی و مغموم بودن بیشتر بود.

منتشر شده در خواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *