رفتن به نوشته‌ها

رسانه هادرتقویت بنیان خانواده واردمیدان شوند

 

وی با اشاره به سرمایه گذاری هر چه بیشتر برای حفاظت از حریم خانواده خاطر نشان کرد: مطبوعات و رسانه ها در این مسیر جایگاه ویژه ای دارند چرا که بیشتر فاز فکری جامعه از طریق آنها تنظیم می شود .از این رو دستگاههای فرهنگی بخصوص رسانه ملی باید در جهت ایجاد آمادگی ذهنی جامعه برای درک نقش بنیادی وظریف خانواده گام بردارند چرا که خانواده به عنوان واحد اجتماعی معنای عمیقی دارد .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید به اینکه بعضی از افراد تصور می کنند تنها کار کردن در بیرون از منزل جزو فعالیت‌های معنادار محسوب می شود خاطر نشان کرد: باید شرایطی فراهم شود تا کاری که در خانه انجام می‌شود هم‌شان فعالیت های اجتماعی محترم شناخته شود. باید فعالیت های خانم خانه دار که بعنوان حاکم خانواده است همچون یک فعال اجتماعی به رسمیت شناخته شود

وی با اشاره بر اینکه در حال حاضر عده ای حسرت می خورند که یک کار جزئی در فعالیت های اجتماعی داشته باشد اما حاضر نیستند فعالیت های خانه را انجام دهند خاطر نشان کرد: بخش عمده ای از فعالیت رسانه باید صرف شناسایی جایگاه خانواده و فعالیت های مرتبط با آن شود. همچنین مبلغان، مروجان و مصلحان اجتماعی هم باید با اظهار نظرهایشان بر آن صحه بگذارند.

صفار هرندی با تاکید بر اینکه صاحبنظران باید موضع شجاعانه نسبت به جایگاه خانواده بگیرند خاطر نشان کرد: شکل گیری یک موج عمومی برای تاکید بر تحکیم خانه و خانواده سبب می شود که جایگاه خانواده بخوبی در میان افراد جا بیفتد و این شناخت جایگاه خود بخود نقش پذیری و مسئولیت پذیری برای وارد شدن به دوران متاهلی را فراهم خواهد کرد.

صفار هرندی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار برنا ضمن اشاره به سرمایه گذاری هر چه بیشتر برای حفاظت از حریم خانواده خاطر نشان کرد: مطبوعات و رسانه ها در این مسیر جایگاه ویژه ای دارند چرا که بیشتر فاز فکری جامعه از طریق آنها تنظیم می شود .از این رو دستگاههای فرهنگی بخصوص رسانه ملی باید در جهت ایجاد آمادگی ذهنی جامعه برای درک نقش بنیادی وظریف خانواده گام بردارد چرا که خانواده به عنوان واحد اجتماعی معنای عمیقی دارد.
محمد حسین صفار هرندی”، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه همایش “مطلع عشق” در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار برنا گفت:امر مهم صیانت از خانواده و توجه به جایگاه آن وظیفه همه دلسوزان و صاحب نظران است که باید در دستور کار قرار بگیرد.
منتشر شده در توصیه ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *