رفتن به نوشته‌ها

مدرک خواهی به غلط سد راه ازدواج شده

وی به بلوغ جنسی در سن پایین اشاره کرد و گفت: نیازهای جنسی از سن پایین به وجود می‌آید. اما تحصیل چه زمانی تمام می‌شود؟ اگر متوسط تحصیل را مقطع کارشناسی بدانیم ۲۲ سالگی به پایان می‌رسد. چند سال است که نیاز جنسی وجود دارد؟ در این چند سال می‌خواهیم این نیاز را سرکوب کنیم؟ بالاخره فشار می‌آورد و جوان ما در کلاس درس نگاهش به جنس مخالف می‌رود. همین مسئله آسیب جدی به عرصه علمی ما زد.
وی اظهار کرد: این راهکار ازدواج بعد از تحصیل بدون شناخت به وجود آمد و در همان زمان عده دیگری، نبود تأمین مالی را بهانه‌ای برای تأخیر ازدواج فرزندشان اعلام کردند و همین مسئله سبب شد زندگی ساده به سمت زندگی مرفه پیش رود. والدین فراموش کردند خودشان در زمان ازدواج چیزی نداشتند.
وی با بیان اینکه لذت زندگی در ارتقای مرحله به مرحله است، گفت: متأسفانه جوانان ما در شروع ازدواج می‌خواهند شرایطی بهتر از والدین خود داشته باشند. خانواده‌ها هم به صورت ناخودآگاه این امر را در جوانان می‌دهند و همین امر به صورت یک معضل نمایان شده است.

 یک کارشناس امور ازدواج و تشکیل خانواده گفت: روآوردن جوانان به ادامه تحصیل به غلط این باور را به وجود آورد که ابتدا تحصیلاتشان را به پایان برسانند و بعد ازدواج کنند و اجتماع و خانواده از مشوق‌های اصلی این باور غلط بودند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد خبری بزرگداشت روز ملی ازدواج جوانان طیبه حاجی محمد یزدی با بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از دلایل سخت شدن ازدواج در جامعه روآوردن به تحصیلات تکمیلی بود. فضای فرهنگی بعد از انقلاب به گونه‌ای شد که همه به ادامه تحصیل روآورند و خانواده‌ها ازدواج دختر و پسرشان را با وجود هزینه‌های کم آن زمان به بعد از اتمام تحصیل موکول کردند.
حاجی محمد یزدی با بیان اینکه در زمان ازدواج تحصیل سخت تر می‌شود اظهار کرد: با این وجود ما به جای اینکه آن کار زیباتر را به فرزندانمان آموزش دهیم تحصیل در کنار ازدواج، ازدواج را محدود کردیم. با گذشت زمان در باور افراد درونی شد که باید به یک تکامل در جنبه‌های مختلف زندگی برسند و بعد ازدواج کنند.

منتشر شده در اخبار ازدواجاخبار کودکان و جوانانازدواج

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *