رفتن به نوشته‌ها

وقوع طلاق عاطفی در میان زوج های جوان

با این حال و با وجودی که تجمل گرائی و تشریفات در همه طبقات جامعه وجود دارد و محدود به قشرخاصی نیست اما نمی توان گفت که تجمل گرائی و عوارض آن صرفاً ناشی از ازدواج های پر هزینه است .

از یک سو مشغله زندگی موجب می شود که مردان برای تامین هزینه زندگی در چند نوبت و شیفت کار کند و از دیگر سو مطالبات غیرعادی زندگی زناشوئی ضمن افزودن مسئولیت زندگی وضعیت دشواری را به وجود می آورد که به تدریج باعث دوری زوجین از یکدیگر می شود .

به گزارش ایونا ، معاون فرهنگی سازمان ملی جوانان در این باره می گوید : از جمله مواردی که باعث کاهش شیرینی زندگی می‌شود چند نوبت کارکردن مرد در بیرون از خانه است .

عصارنیا خاطر نشان می کند که اگر رسانه ملی صحنه های بعد از عروسی و زندگی افراد اهل تجمل را به تصویر می کشید به خوبی مشخص می شد که خیلی از زوجین بعد از ازدواج های تجملی رنگ آرامش به خود نمی بینند و ناچاراً به دنبال راههای فرعی و غیرمعمول می روند .

وی در ادامه می افزاید : وقتی که زن و شوهر مجبور باشند برای تامین زیاده خواهی هایشان زیاد کار کنند و ساعات بیشتری از یکدیگر دور باشند ، لحظات خوش با هم بودن در خانواده نیز به حداقل می رسد و در نتیجه طلاق عاطفی بوجود می آید .

کارشناسان می گویند طلاق عاطفی زمینه ساز جدائی زوجین از یکدیگر بوده و به تدریج آنها رابه ادامه زندگی مشترک دلسرد می کند .

وقتی که زن و شوهر مجبور باشند برای تامین زیاده خواهی هایشان زیاد کار کنند و ساعات بیشتری از یکدیگر دور باشند ، لحظات خوش با هم بودن در خانواده نیز به حداقل می رسد و در نتیجه طلاق عاطفی بوجود می آید .

به گزارش ایونا ، پرداختن بیش از حد به تجملات و برپائی جشن های عروسی تجمل گرایانه در دراز مدت می تواند باعث سردی روابط زناشوئی شود .

طلاق عاطفی که به سردی و بی علاقگی زوجین به یکدیگر در خلال زندگی زناشوئی اطلاق می شود ، ناشی از تجمل گرائی ، اسراف در هزینه های زندگی ، چشم و هم چشمی ، صرف هزینه‌های غیر منطقی و زیاده خواهی زوجین بوده که به تدریج زندگی مشترک افراد را دستخوش ناملایمات قرار می دهد .

""

منتشر شده در اخبار حقوقی خانوادهاخبار خانوادهاخبار زنان

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *