رفتن به نوشته‌ها

گرایش فرزند به مصرف مواد مخدر در اثر کاهش نقش پدر در خانوادهوی افزود: متاسفانه در جامعهکنونی ما به نقش پدر و اهمیت حضور مقتدرانه، همراه با حمایت و ارایه آگاهی پدرانهبه فرزند توجه نمی‌شود.

عضوی هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی الگوی نوجواناندر مصرف مواد مخدر را در بیشتر موارد پدر خانواده عنوان کرد و گفت: پدر عامل تعیینکننده‌ای در تربیت فرزند و ایجاد شخصیتی مستقل در نوجوان است.

گلزاری تصریحکرد: برای ایجاد شخصیتی مقاوم و بدور از تزلزل در نوجوان که باعث ایجاد مصونیت دربرابر انحرافات اجتماعی از جمله مصرف داروها، لازم است وابستگی نوجوان به خانواده وبه خصوص مادر به تدریج کاهش یابد و دراین راه بازگرداندن اهمیت، نقش و جایگاه پدردر جامعه ایرانی به عنوان یکی از راهکارها شناخته می شود.

هفتمین همایش انجمنعلمی داروسازان ایران با موضوع “سوء مصرف داروها”، از سوم شهریور در مرکز همایش‌هایرازی تهران گشایش یافته است، امروز به کار خود پایان می دهد .

یک روانشناس بالینی گفت که کاهش اهمیت نقشپدر در خانواده مهمترین عامل گرایش نوجوانان به مصرف مواد مخدر است.

  

به گزارش  ایونا به نقل از دبیرخانه هفتمین همایش انجمن علمی داروسازان ایران، دکتر “محمد گلزاریبا بیان این مطلب اظهار داشت: در بحث مصرف مواد و تأثیرات مخرب آن بر نوجوانان،عوامل اجتماعی چون رسانه‌ها، دوستان، محیط‌ های آموزشی و نیز خانواده مطرح می‌شود. اما آنچه از نظر روانشناسان به عنوان مهمترین عامل مصرف مواد مخدر شناخته ‌شده بحثتاثیرات خانواده، خصوصا نقش و اهمیت پدر است.

""

منتشر شده در اخبار خانوادهاخبار خواندنی خانوادهاخبار کودکان و جواناناخبار مردان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *