رفتن به نوشته‌ها

ایجاد پایگاه اینترنتی ازدواج از سوی یک نهاد امین ، مطلوب است


رییس سازمان ملی جوانان در ادامه با بیان اینکه ازدواج اینترنتی در جامعه ایرانگسترده نیست، گفت:‌ در شرایط حاضر، فضای مجازی اساسا محیط مناسبی برای شکل گیریمقدمات آشنایی زوجین نیست.

وی افزود: این گفته به آن معنا نیست که به طور یقینهمه آشنایی ها از طریق فضای مجازی باطل است.

علی اکبری اظهار داشت:‌ با توجه بهاینکه استفاده از اینترنت و فضای مجازی در کشور رواج روزافزونی یافته است یکی ازکارکردهای آن در صورت برنامه ریزی های مناسب و بررسی ابعاد مختلف موضوع، می توانددریافت اطلاعات مقدماتی افراد برای تشکیل زندگی مشترک باشد.

وی تصریح کرد: درعین حال نمی توان فضای مجازی و اینترنت را به عنوان یک بستر مناسب برای تشکیلخانواده قلمداد کرد چرا که غالب آشنایی ها در این فضا سطحی و از راه دور است درحالی که صاحبنظران توصیه می کنند جوانان از نزدیک و به طور عمیق از یکدیگر شناختپیدا کنند که این مسئله با نزدیکی و آشنایی خانواده های دو طرف میسر می شود.

بهگفته وی، بررسی ها نشان می دهد اکثر ازدواج هایی که به طرق دیگر و در کل بدون آگاهیو آشنایی عمقی صورت می گیرد، منجر به طلاق می شود به همین دلیل در این گونهارتباطات باید پیشتر خانواده ها آگاهی کامل پیدا کنند تا این مسئله به مشکلی برایجامعه تبدیل نشود.

حجت الاسلام والمسلمین “محمد جواد حاج علیاکبری” اعلام کرد :‌ اگردستگاه امینی متولی ایجاد پایگاه اینترنتی ازدواج جوانان شود و تمام ابعاد از جهاتمختلف آسیب شناسی و روانشناسی شود، تشکیل چنین پایگاهی طرح مطلوبی است.

به گزارش ایونا ، معاون رییسجمهوری تصریح کرد: استفاده مناسب از اینترنت و فضای مجازی در صورتی که برنامه ریزیمناسبی در رابطه با آن صورت گیرد می تواند به جوانان در امر ازدواج کمک کند امانباید فراموش کرد که همواره افراد سود جو و شیادی هستند که از این طریق جوانان رافریب می دهند.

وی خاطرنشان کرد:‌ نباید فراموش کرد که این کار بسیار مشکل است ونیاز به زیرساخت ها و مقدمات گسترده ای دارد تا به مشکلی برای جامعه تبدیل  نشود.

""

 

منتشر شده در اخباراخبار ازدواجخواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *