رفتن به نوشته‌ها

تراکم جمعیتی جوانان مجرد کشور یکی از چالش های پیش روی جوانان

 


وی در ادامه به تعداد ۱۲ میلیونیجوانان مجرد کشور اشاره کرد و گفت:‌ در سال گذشته ۸۴۰ هزار نفر ازدواج کرده اند وپیش بینی می شود در سال جاری این تعداد به ۹۰۰ هزار نفر برسد.

حاج علی اکبری ،تراکم جمعیتی جوانان مجرد کشور را یکی از چالش های پیش روی جوانان عنوان کرد وگفت:‌ در شرایط فعلی باید حداقل سالانه حدود دو میلیون نفر ازدواج کنند تا در اینزمینه آرامیش خاطری ایجاد شود.

وی با بیان اینکه ازدواج سالانه دو میلیون نفردر کشور نیز حداقل خواسته سازمان ملی جوانان است ، گفت:‌ به یک بسیج همگانی برای حلمسئله ازدواج جوانان نیاز داریم تا شعار ازدواج آگاهانه ، آسان و پایدار در کشور بهتحقق برسد.

معاون رییس جمهوری تاکید کرد:‌ این آگاهی باید به خانواده ها دادهشود که در شرایط فعلی چه نقشی را باید ایفا کنند.

حاج علی اکبری به چالش هایپیش روی ازدواج جوانان نیز اشاره کرد و گفت:‌ بر خلاف تصور خیلی ها که گمان می کنندازدواج رابطه تنگاتنگی با شرایط اقتصادی زوجین دارد ، ایجاد تسهیلات فرهنگی واجتماعی آسان همچون مسئله مهریه ، جهزیه و … بیش از شرایط اقتصادی جوانان درازدواج آنان تاثیرمی گذارد در حالی که هیچ الزام عقلی و شرعی پشت آن قرار ندارد.

**
جامعه فاصله سنی سه ساله بین زوجین را پذیرفته است

معاون رییس جمهوری بهرده سنی مطلوب برای تشکیل خانواده نیز اشاره کرد و گفت:‌ هرگاه فرد در شرایط جنسی ،جسمی ، عقلی و مهارتی مطلوبی قرار داشته باشد مطلوب است که ازدواج کند اما به طورکلی و کارشناسی شده بهترین سن ازدواج برای دختران از سن ۱۸ تا ۲۴ سالگی و پسران ازسن ۲۱ تا ۲۷ سالگی است.

به گفته حاج علی اکبری ، تحقیقات آماری در جامعه ایراننشان می دهد که مردم سه سال تفاوت سنی میان مرد و زن را مناسب ترین فاصله سنی میانزوجین می دانند اما نباید فراموش کرد که بسیاری از زوجین با وجود تفاوت سنی متغییر،زندگی مطلوبی دارند.

وی به اشتغال جوانان به عنوان یکی از ابزار تسهیل کنندهازدواج اشاره کرد و گفت:‌ در جهت تسهیل شرایط ازدواج باید به ‌مشاغل دانشجویی که هماکنون به عنوان مشاغل نیمه حرفه ای به آن نگریسته می شود، تغییر اساسی ایجاد کنیم وتعاونی های جوانان ، کارگاه های کوچک و زودبازده دراین جهت می تواند کمک خوبی دراین زمینه باشد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان ملی جوانان با اشاره به ناتوی فرهنگی اعلام کرد: اصلی ترین راهبرد دشمن ایران و انقلاب اسلامی ، مبارزه با کانون خانواده و گسترش بیبند و باری در بین جوانان است .

  حجت الاسلام والمسلمین “محمد جواد حاج علی اکبری” درگفت وگو باایونا با بیان این مطلب افزود: بدخواهان انقلاب اسلامی تلاش می کنند با تهاجمفرهنگی و گسترش بی بند و باری، ذائقه جوانان ایرانی را برای تشکیل خانواده تغییردهند.

معاون رییس جمهوری تصریح کرد:‌ دامن زدن به مشکلات و شرایط ازدواج درجامعه از جمله حربه های ناتوی فرهنگی بر علیه کشورمان است که باتوجه به این مسئلهبه نظر می رسد باید مسئله ازدواج درایران دوباره مورد بررسی کارشناسان حوزه جوانانو سیاستگذاران و مسوولان امر قرار گیرد.

معاون رییس جمهوری بهرده سنی مطلوب برای تشکیل خانواده نیز اشاره کرد و گفت:‌ هرگاه فرد در شرایط جنسی ،جسمی ، عقلی و مهارتی مطلوبی قرار داشته باشد مطلوب است که ازدواج کند اما به طورکلی و کارشناسی شده بهترین سن ازدواج برای دختران از سن ۱۸ تا ۲۴ سالگی و پسران ازسن ۲۱ تا ۲۷ سالگی است. ….
 

 

 

منتشر شده در اخبار کودکان و جوانانازدواج

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *