رفتن به نوشته‌ها

ثبت نام ۵۰هزار ایرانی در اولین پایگاه رسمی همسریابی

برنامه مذکور مقررات دیدارهای دوطرف را دراین موسسه سخت گیرانه عنوان کرده و گزارش داد:  بر اساس مقررات سخت این موسسه  زوجی که قرار است برای اشنایی و ازدواج با یکدیگر دیدار کنند فقط مجازند سه بار با یکدیگر ملاقات کنند که دو بار ان در داخل موسسه و تحت نظارت شدید به ترتیب به مدت نیم ساعت و یک ساعت  و یکبار ان هم به مدت کوتاه در بیرون موسسه و پیش از ساعت هفت بعدازظهر انجام می شود.
اگر دو نفر با یکدیگر توافق کردند در یک جلسه مشاوره با روانشناس شرکت می کنند و درنهایت بایکدیگر  ازدواج می کنند در غیر اینصورت دیگر همدیگر را نخواهند دید.
مدیراین موسسه درگفتگو باگزارشگراین این شبکه میگوید: در ایران یکی از مهمترین دغدغه های مردم مثل هر جای دیگر جهان پیدا کردن همسر و ازدواج است اما در ایران که مرد و زن اجازه ندارند آزادانه با یکدیگر مراوده داشته باشند پیدا کردن همسر مناسب دشوار است. این مسئله باعث شده است تاکنون بیش از پنجاه هزار ایرانی مجرد در اولین پایگاه اینترنتی همسریابی مجاز در ایران ثبت نام کنند.
هزینه عضویت شش ماهه در این پایگاه حدود بیست یورو معادل سی هزار تومان است به طوری که کم درامدترین فرد مجرد هم می تواند به خدمات همسریابی این موسسه دسترسی داشته باشد.مدیر این موسسه گفت بیشتر مراجعه کنندگان از قشرهای تحصیلکرده و روشنفکر هستند و زنان هم چون حق انتخاب ازاد دارند خیلی به این موسسه مراجعه می کنند و دیگر نیازی نیست منتظر خواستگار بمانند.
هم اکنون هفتاد و پنج درصد جمعیت ایران زیر سی سال هستند و روز به روز جمعیت تحصیلکرده های دانشگاهی نیز در ایران بیشتر می شود. در واقع ایران نوع از مدرنیته را که مخصوص خود است انتخاب کرده است .  اردبیلی معتقد است بزرگترین هدفش حفظ هویت خانواده در برابر روند سریع مدرنیزه شدن جامعه و افزایش امار طلاق است.
 وی افزود: جامعه ایران از سنتی بودن به مرحله مدرنیته وارد می شود و کار موسسه ایجاد ارتباط میان قشر سنتی با قشر مدرن جامعه است. اردبیلی همچنین تاکید کرد که در دنیای امروز برخلاف دهه های گذشته بنیان خانواده ها متزلزل شده و معمولا جوامع فرد گرا شده اند.
مدیراین موسسه معترف است که هنوز جامعه ایران به چنین روشهایی عادت ندارد و بعضا ان را نمی پذیرد اما نمی توان به این علت این کار را رها کرد و می توان امیدوار بود که در دهه های اینده این روش جواب دهد.
روحانی بودن اردبیلی باعث شده است تا کار او را مردم بیشتر قبول کنند زیرا به اعتقاد او گذشته از مسائل سیاسی روحانی در همه جای دنیا محبوبیت مردمی دارد. اردبیلی معتقد است ازدواج ربطی به اسلام ندارد و انسان به هر دین و مسلکی که باشد به یک شریک در زندگی خود نیاز دارد. بعلاوه در همه ادیان معمولا افراد یک کشیش یا خاخام یا روحانی بودا یا یک ملا را به مراسم ازدواج خود دعوت می کنند.
دکتر علی گلزار به عنوان روانشناس مرکز همسریابیاین موسسه معتقد است دیدگاه کلی ازدواج در ایران سنتی است و موسسه امین تلاش می کند تا روشی علمی را برای ازدواج پایه ریزی کند.
از ویژگیهای دیگر این موسسه امکان ثبت نام افراد خارجی در پایگاه اینترنتی آن است که حتی در مواردی این ثبت نام ها به ازدواج بین دو خارجی که شاید غیر مسلمان هم بوده اند انجامیده است.
مدیرموسسه میگوید: عشق باید بر پایه های عقلانی استوار باشد تا زندگی حاصل از آن پایدار بماند.

شبکه الجزیره انگلیسی ویژه برنامه ای را به موضوع راه اندازی اولین بنیاد همسریابی درایران اختصاص داد.

به گزارش البرز دراین برنامه که بانام شاهد پخش میشد فعالیتهای این موسسه همسریابی که ازآن بعنوان اولین وتنها موسسه رسمی همسریابی اینترنتی درایران است یاد شد….>>>>
منتشر شده در آمار و گزارشاخبار

نظر

 1. پریسا پریسا

  سلام
  خدا قوت
  از کجا باید مرحله دوم ثبت نام یا همون فرم شماره دو رو پر کنیم و بفرستیم
  آیکنهای سایتتون خیلی بهم ریخته هست لطفا واضحتر و روشن تر آیکن بزارین تا مراجعه کننده سردرگم نشه
  ممنون

  • سلام
   بعد از ارسال مدارک با پست به موسسه امین فرم شماره ۲ به آدرس ایمیل شما ایمیل خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *