رفتن به نوشته‌ها

ثبت نام 50هزار ایرانی در اولین پایگاه رسمی همسریابی

برنامه مذکور مقررات دیدارهای دوطرف را دراین موسسه سخت گیرانه عنوان کرده و گزارش داد:  بر اساس مقررات سخت اين موسسه  زوجي که قرار است براي اشنايي و ازدواج با يکديگر ديدار کنند فقط مجازند سه بار با يکديگر ملاقات کنند که دو بار ان در داخل موسسه و تحت نظارت شديد به ترتيب به مدت نيم ساعت و يک ساعت  و يکبار ان هم به مدت کوتاه در بيرون موسسه و پيش از ساعت هفت بعدازظهر انجام مي شود.
اگر دو نفر با يکديگر توافق کردند در يک جلسه مشاوره با روانشناس شرکت مي کنند و درنهايت بايکديگر  ازدواج مي کنند در غير اينصورت ديگر همديگر را نخواهند ديد.
مدیراین موسسه درگفتگو باگزارشگراین این شبکه میگوید: در ايران يکي از مهمترين دغدغه هاي مردم مثل هر جاي ديگر جهان پيدا کردن همسر و ازدواج است اما در ايران که مرد و زن اجازه ندارند آزادانه با يکديگر مراوده داشته باشند پيدا کردن همسر مناسب دشوار است. اين مسئله باعث شده است تاکنون بيش از پنجاه هزار ايراني مجرد در اولين پايگاه اينترنتي همسريابي مجاز در ايران ثبت نام کنند.
هزينه عضويت شش ماهه در اين پايگاه حدود بيست يورو معادل سي هزار تومان است به طوري که کم درامدترين فرد مجرد هم مي تواند به خدمات همسريابي اين موسسه دسترسي داشته باشد.مدير اين موسسه گفت بيشتر مراجعه کنندگان از قشرهاي تحصيلکرده و روشنفکر هستند و زنان هم چون حق انتخاب ازاد دارند خيلي به اين موسسه مراجعه مي کنند و ديگر نيازي نيست منتظر خواستگار بمانند.
هم اکنون هفتاد و پنج درصد جمعيت ايران زير سي سال هستند و روز به روز جمعيت تحصيلکرده هاي دانشگاهي نيز در ايران بيشتر مي شود. در واقع ايران نوع از مدرنيته را که مخصوص خود است انتخاب کرده است .  اردبيلي معتقد است بزرگترين هدفش حفظ هويت خانواده در برابر روند سريع مدرنيزه شدن جامعه و افزايش امار طلاق است.
 وی افزود: جامعه ايران از سنتي بودن به مرحله مدرنيته وارد مي شود و کار موسسه ايجاد ارتباط ميان قشر سنتي با قشر مدرن جامعه است. اردبيلي همچنين تاکيد کرد که در دنياي امروز برخلاف دهه هاي گذشته بنيان خانواده ها متزلزل شده و معمولا جوامع فرد گرا شده اند.
مدیراین موسسه معترف است که هنوز جامعه ايران به چنين روشهايي عادت ندارد و بعضا ان را نمي پذيرد اما نمي توان به اين علت اين کار را رها کرد و مي توان اميدوار بود که در دهه هاي اينده اين روش جواب دهد.
روحاني بودن اردبيلي باعث شده است تا کار او را مردم بيشتر قبول کنند زيرا به اعتقاد او گذشته از مسائل سياسي روحاني در همه جاي دنيا محبوبيت مردمي دارد. اردبيلي معتقد است ازدواج ربطي به اسلام ندارد و انسان به هر دين و مسلکي که باشد به يک شريک در زندگي خود نياز دارد. بعلاوه در همه اديان معمولا افراد يک کشيش يا خاخام يا روحاني بودا يا يک ملا را به مراسم ازدواج خود دعوت مي کنند.
دکتر علي گلزار به عنوان روانشناس مرکز همسريابياین موسسه معتقد است ديدگاه کلي ازدواج در ايران سنتي است و موسسه امين تلاش مي کند تا روشي علمي را براي ازدواج پايه ريزي کند.
از ويژگيهاي ديگر اين موسسه امکان ثبت نام افراد خارجي در پايگاه اينترنتي آن است که حتي در مواردي اين ثبت نام ها به ازدواج بين دو خارجي که شايد غير مسلمان هم بوده اند انجاميده است.
مدیرموسسه میگوید: عشق بايد بر پايه هاي عقلاني استوار باشد تا زندگي حاصل از آن پايدار بماند.

شبکه الجزيره انگليسي ویژه برنامه ای را به موضوع راه اندازی اولین بنیاد همسریابی درایران اختصاص داد.

به گزارش البرز دراین برنامه که بانام شاهد پخش میشد فعالیتهای این موسسه همسریابی که ازآن بعنوان اولین وتنها موسسه رسمی همسریابی اینترنتی درایران است یاد شد….>>>>
منتشر شده در آمار و گزارشاخبار

نظر

 1. پریسا پریسا

  سلام
  خدا قوت
  از کجا باید مرحله دوم ثبت نام یا همون فرم شماره دو رو پر کنیم و بفرستیم
  آیکنهای سایتتون خیلی بهم ریخته هست لطفا واضحتر و روشن تر آیکن بزارین تا مراجعه کننده سردرگم نشه
  ممنون

  • سلام
   بعد از ارسال مدارک با پست به موسسه امین فرم شماره 2 به آدرس ایمیل شما ایمیل خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *