رفتن به نوشته‌ها

کاهش قدرت باروری مردان با افزایش سن

خطر سقط

محققان فرانسوی تحقیقات خود را متوجه زوج هایی کرده بودند که بین سال های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ به یک مرکز باروری در پاریس مراجعه می کردند.

باروری در این زوج ها به وسیله لقاح مصنوعی داخل رحمی انجام می شد. این روش در زوج هایی که کار گرفته می شود که هر دو نفر از نظر باروری سالم هستند و مشکلی از نظر اسپرم و تخمک ندارند.

محققان اسپرم مردان مراجعه کننده را از نظر کیفیت و کمیت سلول ها و قابلیت تحرک آنها بررسی کردند.

آنها همچنین میزان باروری های موفق و ناموفق را هم ثبت کردند.

همان طور که محققان فرانسوی پیش بینی می کردند، در زنانی که سن آنها بالای ۳۵ سال است، احتمال سقط و بارور نشدن بیشتر از زنان جوان تر است.

در این حال، به گزارش این محققان زمانی که سن پدر بالای ۳۵ سال است، احتمال سقط جنین افزایش می یابد.

با بالا رفتن سن مردان از ۴۰ سال، احتمال باروری کاهش می یابد. در این سن یک سوم بارداری ها به سقط ختم می شود و تنها ده درصد موارد درمانی با باروری موفق زوج همراه است.

درمان ناباروری

به گفته دکتر استفانی بالوک که نتیجه این تحقیقات را در کنفرانس انجمن اروپایی باروری و جنین شناسی ارائه کرد، نتیجه این تحقیقات برای زوج هایی که در پی تشکیل خانواده هستند، بسیار مهم است.

به گفته او، نتیجه این تحقیقات نشان می دهد بهتر است برای درمان زوج های ناباروری که در سنین بالای ۳۵ سال هستند به جای لقاح مصنوعی داخل رحمی از باروری آزمایشگاهی (آی وی اف) استفاده شود.

در این حال به گفته دکتر آلن پیسی، دبیر انجمن باروری بریتانیا، این تحقیقات نشان می دهد که مردان نیز از تاثبر منفی افزایش سن بر قدرت تولیدمثل مصون نیستند.

محققان می گویند به شواهد بیشتری دست یافته اند که نشان می دهد مردان هم مانند زنان دارای ساعت بیولوژیکی هستند که از نیمه دهه سوم زندگی شروع به فعالیت می کند.

محققان فرانسوی پس از مطالعه بیشتر از ۱۲ هزار زوج به این نتیجه رسیده اند که توان باروری مردان پس از ۳۵ سالگی کاهش می یابد.

به گفته آنان قدرت تولید مثل مردان پس از ۴۰ سالگی به میزان بیشتری کاهش می یابد. مطالعات قبلی هم نشان داده بود پس از این سن باروری طبیعی و مصنوعی به وسیله مردان سخت تر می شود.

به گفته محققان فرانسوی، علت کاهش توان باروری مردان با بالا رفتن سن، آسیب دیدن دی ان ای سلول های اسپرم است……….>>>>

"افزایش

منتشر شده در اخبار مردان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *