رفتن به نوشته‌ها

حمایت روحانیون ایران از آموزش مسایل جنسی

او در مقاله ای با عنوان «آیت الله ها و سکس» می گوید که روحانیون ایران مشکلی با آموزش منطقی مسایل جنسی ندارند: «ایران در مورد آموزش مسایل جنسی نسبت به بیشتر کشورهای منطقه متفاوت است. در سال ۲۰۰۵ وزارت پست ایران برای اولین بار تمبری با روبان قرمز که سنبل هشدار و اطلاع رسانی در باره بیماری ایدز است، منتشر کرد. هم اکنون نیز دستگاه های خودکار فروش سرنگ و کاندوم در تهران نصب شده است.»در مقاله خبرنگار گاردین آمده است: « وضعیت مواد مخدر پس از حمله نیروهای بین المللی به رهبری آمریکا به افغانستان بدتر شده است چرا که سالانه ۲۵۰۰ تن مواد مخدر از این کشور وارد ایران می شود.»

گاردین از تلاش های دولت ایران در بیش از دو دهه گذشته برای مبارزه با ایدز و ویروس اچ ای وی می نویسد: «در دهه هشتاد میلادی بود که دولت ایران تصمیم گرفت در مورد بیماری ایدز اطلاع رسانی کند و کارزار راه بیاندازد، یعنی مدت کمی پس از آنکه بریتانیا برای نخستین بار دست به تبلیغات زد تا به مردم در مورد خطراتی که اچ ای وی دارد هشدار دهد.»

این مقاله می افزاید: در سال ۲۰۰۲ میلادی نیز مطالعات گسترده ای در شهر تبریز نشان داد که تعلیم در مورد مسایل جنسی در مدارس می تواند راه موثری برای پیشگیری از شیوع اچ ای وی شود.

گاردین می نویسد:« با وجود آن که حمایت روحانیون قم و مشهد از این طرح حمایت کردند ولی بوروکراسی ایران مانع از اجرای این طرح شد و ایران نتوانست مبدل به یکی از پیشتازان جهان برای جلوگیری از شیوع اچ ای وی و مبارزه با ایدز شود.»

به نوشته این روزنامه انگلیسی برنامه توسعه سازمان ملل، ایران را از برخی جهات دارای بهترین امکانات برای آموزش و مسایل بهداشتی در منطقه می داند.

این مقاله در ادامه سخن گفتن و آموزش مسایل جنسی در ایران را آسانتر از بسیاری کشورهای منطقه دانسته و می نویسد:«حکومت شیعه ایران بر خلاف بسیاری از کشورهای سنی و مسیحی، بی مهابا، با جوانان در مورد مسایل جنسی و خطراتی که می تواند در انتظار آنها باشد سخن می گوید. کافی است ایران را با امارات متحده عربی مقایسه کنیم که ۸۰ درصد جمعیت آن در فقر زندگی می کنند و دولت امارات در مورد تجارت سکس چشمان خود را بسته است.»

مارک سیزست، که از معدود خبرنگاران انگلیسی زبان ساکن تهران است، سه شنبه ۲۱ خرداد ماه مقاله ای در سایت روزنامه انگلیسی زبان گاردین در باره آموزش مسایل جنسی در جمهوری اسلامی ایران منتشر کرد. او در این مقاله گفته است که این مسئله در ایران بر خلاف بسیاری از کشورها تابو نیست.
این مقاله می افزاید: «دولت ایران ده ها میلیون دلار برای برنامه های مبارزه با ایدز صرف کرده است و ان جی او ها که از حمایت مالی دولتی برخوردارند مایلند در مورد سخنان تمسخر آمیز محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران، که گفته است برای درمان ایدز داروی گیاهی پیدا شده پافشاری کنند…..>>>

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *