رفتن به نوشته‌ها

نقاط پرخطر شيوع ايدزدر تهران

 معاون بهداشت اداره کل بهداشت و درمان جمعيت هلال احمر ادامه داد: تاکنون بيش از صد نفر از شهروندان اين مناطق براي خدمات مشاوره‌اي ساعتي به کانکس‌هاي مراکز سيار پيشگيري از شيوع ويروس HIV مراجعه کرده‌اند که به طور حتم اين آمار در ادامه اجراي طرح بيشتر مي‌رود. صفاريه اعلام کرد: در اين مدت، حدود چهارصد معتاد تزريقي سرنگ و سرسوزن از اين کانکس‌ها دريافت کرده‌اند که اين امر، قطعا در کاهش شيوع ويروس HIV كارساز خواهد بود. وي به گسترش اين طرح در مناطق ديگر شهر تهران در ماه‌هاي آينده خبر داد و گفت: با توجه به اينکه اين طرح چند منظوره است و قطعا در مناطق پرخطر شهر مؤثر خواهد بود، در صورت جذب بودجه آن را گسترش مي‌دهيم.

معاون بهداشت اداره کل بهداشت و درمان جمعيت هلال احمر گفت: همه مناطق حاشيه شهر تهران از نقاط پرخطر در زمينه شيوع اعتياد و به دنبال آن ويروس HIV هستند. به همين دليل، بايد تحت پوشش طرح پيشگيري قرار گيرند.

 به گزارش مهر، حسن صفاريه افزود: اسلامشهر تهران، پاکدشت ورامين، مناطق حاشيه کرج و شرق تهران از تهرانپارس تا بومهن و رودهن، از جمله مراکزي هستند که از نقاط پرخطر به شمار مي‌روند و بايد تحت پوشش طرح پيشگيري از شيوع ويروس HIV قرار گيرند. وي با بيان اين‌که تنها ده روز از آغاز اين طرح در ميدان شوش، راه آهن و ترمينال جنوب گذشته است، اظهار داشت: در اين مدت کوتاه، استقبال بسياري از سوي مردم ساکن اين مناطق شده که اين نشان دهنده خواست جامعه براي اجراي چنين طرح‌هايي است.

منتشر شده در خواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *