رفتن به نوشته‌ها

نقاط پرخطر شیوع ایدزدر تهران

 معاون بهداشت اداره کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر ادامه داد: تاکنون بیش از صد نفر از شهروندان این مناطق برای خدمات مشاوره‌ای ساعتی به کانکس‌های مراکز سیار پیشگیری از شیوع ویروس HIV مراجعه کرده‌اند که به طور حتم این آمار در ادامه اجرای طرح بیشتر می‌رود. صفاریه اعلام کرد: در این مدت، حدود چهارصد معتاد تزریقی سرنگ و سرسوزن از این کانکس‌ها دریافت کرده‌اند که این امر، قطعا در کاهش شیوع ویروس HIV کارساز خواهد بود. وی به گسترش این طرح در مناطق دیگر شهر تهران در ماه‌های آینده خبر داد و گفت: با توجه به اینکه این طرح چند منظوره است و قطعا در مناطق پرخطر شهر مؤثر خواهد بود، در صورت جذب بودجه آن را گسترش می‌دهیم.

معاون بهداشت اداره کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر گفت: همه مناطق حاشیه شهر تهران از نقاط پرخطر در زمینه شیوع اعتیاد و به دنبال آن ویروس HIV هستند. به همین دلیل، باید تحت پوشش طرح پیشگیری قرار گیرند.

 به گزارش مهر، حسن صفاریه افزود: اسلامشهر تهران، پاکدشت ورامین، مناطق حاشیه کرج و شرق تهران از تهرانپارس تا بومهن و رودهن، از جمله مراکزی هستند که از نقاط پرخطر به شمار می‌روند و باید تحت پوشش طرح پیشگیری از شیوع ویروس HIV قرار گیرند. وی با بیان این‌که تنها ده روز از آغاز این طرح در میدان شوش، راه آهن و ترمینال جنوب گذشته است، اظهار داشت: در این مدت کوتاه، استقبال بسیاری از سوی مردم ساکن این مناطق شده که این نشان دهنده خواست جامعه برای اجرای چنین طرح‌هایی است.

منتشر شده در خواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *