رفتن به نوشته‌ها

برج سیزده میلیاردی و وام به زوج‌های جوان

صندوق مهر رضا (ع) از نخستین مصوبات دولت نهم است که نخست برای ساماندهی ارایه وام‌های ازدواج به زوج‌های جوان راه‌اندازی شد و به تازگی نیز در ارایه تسهیلات اشتغال‌زایی وارد عمل شده است.

گفتنی است، هم‌‌اکنون خرید و آماده‌سازی این ساختمان با برخی انتقادات روبه‌رو شده؛ نظیر این که با مبلغ هزینه شده برای این ساختمان، حدود پنج هزار نفر می‌توانستند وام خوداشتغالی بگیرند، در حالی که هم‌اکنون برخی مراجعان برای دریافت این‌گونه وام‌ها، در پاسخ خود با عبارت «بودجه نداریم» روبه‌رو می‌شوند.

اخبار رسیده، حاکی از آن است که «برج ایران»، برای استقرار مقامات و مسئولان صندوق مهر امام رضا(ع) خریداری شده و اقدامات لازم برای آماده‌سازی آن تا دو ماه دیگر به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، این برج که گویا در سال ۱۳۸۶ خریداری شده، در آغاز کاربری مسکونی داشته و اکنون اقدامات لازم برای بهبود آن در حال انجام است و گفته می‌شود طبقه نهم این ساختمان، به مساحت ششصد متر مربع و با هزینه معتنابهی برای حوزه مدیر عامل در نظر گرفته شده است.

خرید این برج در صورتی که با توجه به بازار پررونق ملک، با هدف افزایش سرمایه این صندوق و به کار انداختن آن در بخش مسکن صورت گرفته باشد، قابل قبول است؛ اما به هر حال، پرسش اینجاست که آیا ایجاد تشکیلات جدید ستادی برای ارایه وام ازدواج و یا تسهیلات اشتغال‌زایی لازم است؟

منتشر شده در اخبار خانوادهاخبار خواندنی خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *