رفتن به نوشته‌ها

۳۰ درصد زوج‌ها ناباروند

 این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز با اشاره به راه‌اندازی یک کارگاه تخصصی تحت عنوان کشت و رنگ‌آمیزی اسپرم و تخمک از سوی گروه علوم تشریحی این دانشگاه، گفت: این کارگاه با هدف بالابردین سطح اطلاعات و کارآئی افرادی که در مراکز علمی آی‌.وی.‌اف انسانی و حیوانی فعالیت می‌کنند، راه‌اندازی شده است. مدیر گروه علوم تشریحی دانشکده پزشکی شیراز نیز با اشاره به اینکه این کارگاه از روز چهارم اردیبهشت آغاز شده و تا هفتم همین ماه ادامه خواهد داشت، گفت: اهمیت آموزش در توسعه پژوهش و تاثیر آن در توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی منجر به برنامه‌ریزی و برپائی این کارگاه‌ها شده است. طاهره رضائی افزود: یکی از مزایای برگزاری کارگاه‌‌های تخصصی انتقال تجارب شرکت کنندگان و رسیدن به راهکارهای تحقیقاتی برای دستیابی به روش‌های کاربردی در درمان ناباروری است. در این دوره کارگاهی متخصصانی از شیراز، تهران، اراک، اصفهان، جهرم، شهرکرد و جهرم شرکت دارند.

در این سه شهر مراکزی جهت کمک به زوج‌های نابارور راه‌اندازی شد و مطالعات زیادی بر روی سلول‌های جنسی زن و مرد با هدف یافتن راهکاری برای درمان ناباروی انجام شد .

 به گزارش ایونا ، یک استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: حدود ۳۰ درصد زوج‌های انسانی به صورت میانگین دچار ناباروری هستند. الهام علی‌آبادی امروز در جمع خبرنگاران افزود: سابقه درمان زوج‌های نابارور در ایران به ۲۰ سال می‌رسد که ابتدا در یزد سپس اصفهان و بعد از آن در شیراز اقدامات تشخیصی و درمانی آغاز شد.

 علی‌آبادی گفت: در این سه شهر مراکزی جهت کمک به زوج‌های نابارور راه‌اندازی شد و مطالعات زیادی بر روی سلول‌های جنسی زن و مرد با هدف یافتن راهکاری برای درمان ناباروی انجام شد.

منتشر شده در آمار و گزارشاخبار خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *