رفتن به نوشته‌ها

۱۱۰ سال زمان برای ازدواج ۱۱ میلیون جوان ایرانی!

پس از اعلام حضور سایت تبیان در امر همسرگزینی به شکل انحصاری و کاستن توان دیگر مراکز و موسسات و سایتهای پر سابقه و توانمند برخی صاحبنظران نظراتی را ار

ائه نمودند از جمله …

به گفته محمدتقی حسن‌زاده، سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت جوانان براساس آخرین سرشماری، جمعیت جوان کشور که بین سنین ۱۵ تا ۲۹ سال تعریف شده‌، ۲۳میلیون و۶۹۴ هزار و ۱۹۴ نفر است. بنا به تاکید گلزاری از این تعداد ۱۱ میلیون جوان مجرد در سن ازدواج بالای ۲۰ سال در کشور داریم که به دلایل متعدد از جمله بی‌انگیزگی به ازدواج و مشکلات اقتصادی رغبتی به ازدواج ندارند. خرداد ماه امسال معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درباره این سایت همسرگزینی گفته بود: این سایت توسط موسسه تبیان ایجاد می‌شود و دختران و پسران در این سایت ثبت‌نام نمی‌کنند بلکه واسطه‌هایی که دو نفر را برای هم در نظر دارند، در این سایت ثبت‌نام می‌کنند و مشاوره می‌گیرند که این افراد را به هم برسانند. با وجود این با پیش‌بینی ازدواج سالی ۱۰۰ هزار جوان از طریق این سایت و با عنایت به ۱۱ میلیون جوان دم بخت با یک دو-دوتا چهارتای ساده می‌توان دریافت اگر بخواهیم برای ازدواج جوانان به این سایت دل ببندیم ۱۱۰ سال طول می‌کشد تا همه ۱۱میلیون جوان سر و سامان بگیرند. این در حالی است که سنگ‌های متعددی مسیر ازدواج جوانان را ناهموار می‌کند.
سایت‌های همسریابی سامان می‌یابند
روز گذشته بعد از گذشت سه ماه از افتتاح سایت رسمی همسریابی دولت، دبیر شورای فرهنگی عمومی کشور اعلام کرد: سایت‌های همسریابی سامان پیدا می‌کند. حسین شاهمرادی، در حالی این مطلب را بیان کرد که ۲۵ خرداد ماه امسال سایت این موسسه به عنوان سایت ملی همسان‌گزاینی و جانشین تمام سایت‌های دیگر با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان آغاز به کار کرد. وی گفت: سایت‌های همسریابی برخی با مجوز و برخی بدون مجوز مشغول فعالیت هستند و تنها برخی از سایت‌های همسان‌گزینی فعالیت مناسبی دارند. به گزارش ایرنا، شاهمرادی افزود: از دید شورای فرهنگ عمومی کشور سایت همسان‌گزینی که متعلق به موسسه تبیان است مورد تایید است.

منتشر شده در آمار و گزارشاخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *