رفتن به نوشته‌ها

ازدواج جوانان ،اولویت ویژه سازمان ملی جوانان

رییس سازمان ملی جوانان با اشاره به ازدواج به عنوان امری مهم و ضروری در حیات جنسی جامعه و دربرداشتن برکات هویت دینی، روانشناختی و غیره، خاطر نشان کرد: بنابراین در سال آینده باید ظرفیت‌های گوناگون اجتماعی شناسایی شده، تا آثار آن در رشد کیفی ازدواج جوانان مشاهده شود. حجت الاسلام حاج علی اکبری برنامه‌ریزی دستگاه‌های عضو برای روز «جوان» و گردآوری برنامه‌ها جهت اجرا در این روز را از دیگر برنامه‌هایی خواند که باید سال آینده اجرایی شود و ادامه داد: بحث گفت‌وگوی جوانان از دیگر مقولاتی است که باید سال آینده مدنظر قرار گیرد که این گفت‌وگوها شامل گفت‌وگوی جوانان با کارشناسان و مدیران می‌شود. وی عنوان کرد: گفت‌وگوی جوانان با کارشناسان و مدیران از ظرفیت‌هایی است که به رسمیت شناخته نشده است، از سوی دیگر این طرحی تزئینی و نمادین نیست، بلکه واقعی و عینی است. وی گفت: سال آینده به هر نامی که نامگذاری می‌شود، دستگاه‌ها نیز نسبت موضوع طرح شده را با حوزه جوانان تشریح کنند. حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان این که پیشنهاد ما برای نام سال آینده «سال ازدواج آسان جوانان» است، اضافه کرد: می‌توان این پیشنهاد را به صورت مکتوب به رهبر معظم انقلاب تقدیم کرد. وی خاطر نشان کرد: هدفگذاری سازمان برای سال آینده، آن است که برنامه استانی ذیل برنامه ملی تدوین و تصویب شود. لازم به ذکر است در پایان این جلسه جمعیت هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی )ره( ، جهاد دانشگاهی، آموزش و پرورش و نیروی مقاومت به ترتیب به عنوان دستگاه‌های اول تا پنجم برتر حوزه جوانان در سال ۸۶ معرفی شدند.

رییس سازمان ملی جوانان با اشاره به محورهای برنامه‌های این سازمان در سال آینده، گفت: مهم‌ترین اقدام این سازمان برای سال آینده، ازدواج جوانان خواهد بود که باید در کانون اهتمام و توجه تمامی دستگاه‌های ذیربط قرار گیرد.

 به گزارش ایونا ،‌ حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در بیست و هشتمین جلسه ملی ساماندهی امور جوانان که به منظور بررسی عملکرد ستاد و معرفی دستگاه‌های برتر این حوزه در سال ۸۶ برگزار شد، افزود: مطالعات صورت گرفته، نشان می‌دهد، جوانان آماده به ازدواج کشور، رقم قابل توجهی را تشکیل می‌دهند، این در حالیست که فاصله قابل توجهی بین تعداد جوانان آماده ازدواج و واقعه ازدواج در یک سال وجود دارد.

وی با بیان این که سن ازدواج اغلب دختران بین ۲۱ تا ۲۲ سالگی و پسران ۲۳ تا ۲۴ سالگی است، تشریح کرد: نقشه جمعیتی کشور حاکی است در گذشته کودکان در قائده و راس هرم جمعیتی قرار داشتند که در حال حاضر جوانان در برآمدگی هرم جمعیتی قرار گرفته‌اند، بنابراین پیش‌بینی می‌شود، اگر در سیاست‌های جمعیتی دقت لازم صورت نگیرد، جوانان در قاعده هرم قرار می‌گیرند و در آن زمان باید سازمان ملی پیران تشکیل شود.

منتشر شده در اخبار ازدواج

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *