رفتن به نوشته‌ها

دختران بازمانده از ازدواج!

مدیر کل امور حمایت های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: هم اکنون بیش از ۱۰۰ هزار دختر بالای ۳۵ سال تحت پوشش این کمیته بازمانده از ازدواج در کشور هستند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا ، رضا نوروزی جعفری در نشست خبری در بجنورد اظهار کرد: با توجه به آسیب های مهاجرت از شهر ها به روستا ها و به نوعی بهم خوردگی تناسب میان دختران موجود در روستا و پسران ،هم اکنون بیش از ۱۰۰ هزار دختر بالای ۳۵ سال بازمانده از ازدواج در کشور وجود دارد.

وی بیان کرد: با توجه به تغییر شکل فقر در جامعه، در حال حاضر چهار میلیون نفر مستمری بگیر در قالب ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر خانوار تحت پوشش خدمات این نهاد قرار دارند.

نوروزی جعفری با اشاره به این که حدود یک میلیون نفر از این جمعیت را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند، گفت: از مجموع مددجویان این نهاد ۵۰ درصد را شامل دو میلیون نفر ، سالمندان بالای ۶۰ سال هستند.

نوروزی جعفری با اشاره به این که آمار زنان سرپرست خانوار با رشد فزاینده ای در حال افزایش است، افزود: متاسفانه آسیب های اجتماعی در جامعه افزایش یافته است و بازهم متاسفانه به سبب موضوع طلاق و لطمات آسیب های اجتماعی ، سرپرست های خانوار عمدتا در سن جوانی می باشند.

وی با ذکر اینکه بازگشت به زندگی و ازدواج مجدد مهمترین راهبرد این نهاد در موضوع زنان سرپرست خانوار است، گفت: این نهاد از زنان سرپرست خانوار در حوزه های مختلف همانند ارائه بسته های مختلف، تسهیلات قرض الحسنه و اشتغال، جهیزیه و مشاوره های حمایت می کند.

نوروزی جعفری با بیان اینکه ۱۵ درصد از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این نهاد، زیر ۴۰ سال هستند، عنوان کرد: هر سال ۳۰۰۰ زن سرپرست خانوار در کشور ازدواج مجدد دارند.

وی با اشاره به این که هم اکنون ۲۴۰ هزار یتیم تحت پوشش کمیته امداد قرار دارد،گفت: این تعداد ایتام توسط ۷۰۰ هزارحامی حمایت می شوند.

مدیر کل امور حمایت های اجتماعی کمیته امداد افزود: متوسط سرانه کشوری پرداختی حامیان به ایتام تا پایان سال گذشته ۸۰۰ هزار ریال بود که این میزان از مستمری این نهاد هم بیشتر است.

نوروزی جعفری با ذکر اینکه برای فرزندان زنان سرپرست خانوار نیز حامی جذب می شود،عنوان کرد: جذب حامی برای ۲۷۰ هزار فرزند زن سرپرست خانوار از برنامه هاست.

وی با بیان اینکه کمیته امداد هر سال بین ۶۵ تا ۷۰ هزار جهیزیه برای دختران تحت پوشش خود تامین و اعطا می کند، خاطر نشان کرد: با این حال متاسفانه هنوز نیز ۵۰ هزار نفر دختر پشت نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند.

نورزی جعفری با ذکر اینکه بین ۳۵ تا ۴۰ درصد جهیزیه دختران با کمک های مردمی تامین می شود، یادآور شد: این نهاد برای تامین جهیزیه پشت نوبت دختران تحت حمایت خود نیازمند یاری مردم است.

وی عنوان کرد: سال گذشته ۲۰ هزار هدیه ازدواج نیز به پسران تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است.

 

منتشر شده در آمار و گزارشاخبار ازدواجاخبار زنان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *