رفتن به نوشته‌ها

پیشگیری حاملگی توسط مردان در راه است

آخرین خبرها حاکی از آن است که تا سال ۲۰۱۷،  تزریق نوعی پولیمر به مردان امکان خواهد داد مسئولیت پیشگیری از حاملگی بدون استفاده از کاندوم را بر عهده بگیرند.

بر اساس مصاحبه مطبوعاتی بنیاد غیرانتفاعی Parsemus،  تزریق یکباره ماده پلاستیکی مخصوصی به نام Vasalgel در لوله  انتقال اسپرم مردان، این امکان ایجاد می شود که مردان بدون مصرف داروی هورمونی یا کاندوم، قادر به پیشگیری حاملگی در حین سکس باشند.

شرکت خدمات بهزیستی فوق در مرحله اول تونسته است ثابت کند که تزریق پولیمر مخصوص به سه بابون مذکر موفقیت آمیز بوده است. بابون های فوق از ۶ ماه پیش و بعد از مسدود شدن لوله vas deferens شان اجازه داشتند با ۱۵ بابون ماده بدون هیچ محدودیتی رابطه داشته باشند ولی در طی این مدت هیچکدام از بابون های مونث حامله نشده اند.

بر اساس این دستاورد ثبت شده، شرکت مزبور ضمن گرفتن وام بلاعوض از یک موسسه خیریه، برنامه ریزی برای تجربه کلینیکی بر روی انسان را آغاز کرده است. این ماده تزریقی تازه کشف شده تقریبا شبیه جراحی وازکتومی عمل می کند ولی فرق اصلی اش آن است که لوله مسدود شده به راحتی با یک تزریق دیگر باز شدنی است.

کمپانی Parsemus همواره نیتش ساختن تکنولوژی پیشگیری بود که برای مردان راحت و در دسترس باشد. عمل فوق به قول شرکت سازنده از قیمت یک تلویزیون مدل جدید بیشتر نیست.

متاسفانه کمپانی های داروسازی نه تنها کمکی در مسیر پژوهش ها و مطالعات کلینیکی Vasalgel نکرده اند بلکه از به بازار آمدن یک تزریق پیشگیری کننده و همیشگی به جای مصرف ماهیانه آن دل خوشی ندارند. فرخنده ترین تاثیر بهداشتی آن بر روی زنان است که از نیم قرن پیش مصرف کننده دائمی قرص های ضد بارداری هستند و مسئولیت کنترل حاملگی را با افزودن داروهای مضر بر بدن شان تحمل می کردند.

مطالعات و تجربیات آزمایشگاهی بارها ثابت کرده است که مصرف قرص های پیشگیری  توسط زنان، باعث بروز بیماری های قلبی، لخته شدن خون در بدن زنان و افسردگی شان می شود. یکی دیگر از دستاوردهای Vasalgel، جلوگیری از بارداری های ناخواسته است. فقط در امریکا نیمی از باردار شدن ها ناخواسته بوده است و بیشتر از ۸۰ درصد حاملگی های ناخواسته در سنین زیر ۱۹ سال به وقوع پیوسته است.

اگر استفاده از Vasalgel عملی شود در حالی که قدم بسیار بزرگی برای سلامتی زنان دنیا خواهد بود در عین حال هیچگونه عارضه ایی برای مردان در بر نخواهد داشت. سالها زنها عهده دار پیشگیری از بارداری بودند و به نظر می رسد از این به بعد  مسئولیت جلوگیری  از بارداری می تواند بر عهده مردان باشد. مسئولیتی که مثل سابق تاثیرات بد بر روی بدن تحمیل نخواهد کرد. چون مردان لازم نیست با خوردن داروهای هورمونی و توسل به تغییرات شیمیایی در ساختمان بدن شان به پیشگیری از بارداری دست یابند.

منتشر شده در خواندنی هامردانمقالات

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *