رفتن به نوشته‌ها

شوهرکشی باگلوله دریمن مد می شود!

وی افزود قابل توجه ترین قتل در یمن ماه اوت سال 2012 در روستایی در استان مارب رخ داد. که در پی مشاجره خانوادگی یک زن 40 ساله ، شوهر و دو پسرش را به قتل رساند.

دکتر باری معتقد است که دولت یمن نه تنها باید آمار این قتلها را اعلام کند، بلکه برنامه های آگاه کننده برای کمک کردن زنان کشور به اجرا گذارد.

او افزود :” باید برنامه های آموزشی برای زنان به کارگرفته شود و زنان را به نقش اجتماعی خویش آگاه ساخت تا خود برای خود تصمیم بگیرند.

او گفت:” در حالت هایی که زنان در ازدواج مرتکب اشتباه شده و مشکل دارند، باید از راه های قانونی به دنبال حل مشکلاتی مثل طلاق یا برگشت به خانواده هایشان باشند تا آسیب روحی نبینند.

سال گذشته میلادی حدود 50 زن به جرم قتل عمد دستگیر شدند. وزارت کشور یمن اعلام کرد اغلب آنها به اتهام قتل شوهرانشان به زندان افتادند.

به گزارش العربیه به نقل از مرکزاطلاعات امنیتی وزارت کشور یمن این زنان بین سنین 25-50 سال هستند. و اغلب آنها به کمک نزدیکان مرد خویش مرتکب قتل عمد شدند.

بر اساس این گزارش، انگیزه های عاطفی، نابرابری و خشونت خانگی عمده ترین دلایل ارتکاب این قتل هاست.

در عین حال گزارش وزارت کشور می افزاید تعداد زنانی که قربانی قتل می شوند، دو برابر مردان است.

دکتر مجیب عبدالباری متخصص اعصاب و روان در گفتگو با العربیه.نت گفت توهین روحی و فیزیکی مداوم و مکرر انسان را به شدت تغییر می دهد.

او گفت توهین و حمله فیزیکی روزانه زن را به وضعیت یاس و نا امیدی و فراموش کردن مهر زنانه می کشاند وبر این اساس مرتکب قتل می شوند.

منتشر شده در اخباراخبار حوادثاخبار مردان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *