تعامل نامناسب بین زوجین از آسیب‌های پنهان زندگی زناشویی است

همچنین ادامه داد: افراد خانواده‌ یکباره به اعتیاد یا طلاق روی نمی آورند؛ بلکه مسائل و مشکلاتی زمینه ساز این آسیب‌هاست که یکی از آنها عدم گفتگوی مؤثر در بین خانواده‌هاست.

ایزدپور اظهارکرد: متخصصین باید آسیب‌های پنهان را شناسایی کرده و افراد را برای وارد شدن به یک زندگی مشترک توانمند سازند.

این جامعه شناسی افزود: افراد یا اعضای یک خانواده باید بیاموزند در عین اینکه مشکل دارند اصل خانواده را زیر سؤال نبرند و حرمت‌ها را نشکنند و به جای لگد کردن شخصیت یکدیگر با تعامل مناسب بگویند من با این نظر شما مخالفم.

 

یک جامعه شناس گفت: اگر زوجین بیاموزند چگونه با یکدیگر گفتگو کنند و نیازهای خود را به زبان بیاورند بسیاری از آسیب‌ها کاهش خواهد یافت.

علیرضا ایزد‌پور در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: عدم گفتگوی مؤثر و تعامل مناسب بین زوجین از آسیب‌های پنهان زندگی زناشویی است.

مدیرعامل بنیاد صیانت از نهاد خانواده استان سمنان، با اشاره به آسیب‌های آشکار اعتیاد و طلاق که بنیان خانواده‌ها را تهدید می‌کند، خاطرنشان‌ کرد: بسیاری از آسیب‌ها به صورت پنهان در زندگی وجود دارند که می‌تواند منجربه طلاق عاطفی زوجین شوند.

"farhad

وی با بیان اینکه زوجین در زندگی به تعامل با یکدیگر و پاسخ به نیازهای روحی یکدیگر نیازمندند، تصریح کرد: اگر زن و شوهر بیاموزند چگونه با یکدیگر گفتگو کنند و نیازهای خود را به زبان بیاورند بسیاری از آسیب‌ها کاهش خواهد یافت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.