رفتن به نوشته‌ها

کاهش سن متقاضیان جراحی زیبایی بینی به ۱۴ در پسران و ۱۵ سال در دختران

وی در ادامه عنوان کرد: افرادی که بینی‌هایشان را عمل می‌کنند به چند گروه تقسیم می‌شوند، عده‌ای هستند که بینی‌هایشان شکل واقعا نامتعادلی دارند و یا دارای مشکلات تنفسی هستند که این دسته از جراحی‌های زیبایی بینی قابل توجیه و دفاع است. عده‌ای دیگر هم به دلیل چشم و هم‌چشمی‌های موجود در جامعه به این اقدام دست می‌زنند، حتی در مواردی دیده شده است که فرد عمل زیبایی انجام نداده ولی بر روی بینی خود چسب بینی چسبانده است.

تبریزی در پایان تصریح کرد: جامعه و بازتاب‌های اجتماعی نسبت به مسایل روان‌شناختی فردی بر روی تصمیم‌گیری فرد تاثیر بیشتری دارد و دلیل اثبات این موضع تفاوت در آمارهای جراحی زیبایی در کشورهای مختلف است

یک متخصص روان‌شناسی و مشاوره عامل اصلی گرایش طیف گسترده‌ای از افراد به جراحی‌های زیبایی را بافت اجتماعی به معنای جامعه خود آیینه‌سان، میزان خودآگاهی فردی، تکامل هویت و شبکه‌های تبلیغاتی دانست.

مصطفی تبریزی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: هرچند سن مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی در بین پسران ۱۸ و برای دختران ۱۷ سال است، با این وجود امروزه شاهد کاهش سن متقاضیان به ۱۴ و ۱۵ سال هستیم و این موضوع نشان دهنده این است که فرد به انجام عملی تصمیم می‌گیرد که هنوز آگاهی و شناخت کافی از این موضوع و پیامدهای ناشی از آن ندارد.

منتشر شده در اخباراخبار کودکان و جوانان

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *