رفتن به نوشته‌ها

مزاحمان زندگی مشترک

اما ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود چون گاهی عامل مخرب و مزاحم در درون خود شماست. چطور؟ هرچه شخصیت زن یا شوهر وابسته و بدون اعتماد به نفس باشد و مهارت‌های آنها برای گفتگو و حمایت کردن از هم و حریم قائل‌شدن برای خانواده جدیدی که تشکیل داده‌اند کمتر باشد میزان تاثیر مخرب اطرافیان کنترل گر می‌تواند بیشتر باشد. به عبارتی تا وقتی شما و همسرتان به عنوان نماینده ۲ خانواده یا دوستان با هم مبارزه می‌کنید و هرکدام سعی دارید اصول خانواده خود و منافع آنها را حاکم کنید، رابطه بین‌تان نه براساس نقش همسری بلکه براساس نقش‌های سابق تان مثل دختر بودن، پسر بودن یا خاله و دایی بودن شکل می‌گیرد و در نتیجه فضای زندگی مشترک مثل میدان نبرد است نه آرامش.

زنان و مردان زیادی هستند که فکر می‌کنند اگر دیگران دست از سر آنها برمی داشتند، یا اگر هزار و یک عامل مزاحم در زندگی شان نبود، زندگی مشترک خیلی بیشتر به کام شان می‌گذشت.

 اما واقعا چه کسانی معمولاً زندگی مشترک را خراب می‌کنند؟ جواب این سوال را با کمی دقیق شدن در اطرافیانتان می‌توانید پیدا کنید. خانواده‌های کنترل کننده و مداخله گر و دوستان ناباب، هر کدام از عواملی هستند که می‌توانند زندگی زوجین را از مسیر خود خارج کنند و اثرات مخربی در زندگی مشترک داشته باشند.نقش دوستان ناباب که مشخص است اما خانواده‌های کنترل گر به کسانی گفته می‌شود که سعی دارند حتی بعد از ازدواج شما هم برایتان تصمیم بگیرند. سبک زندگی خود را به شما تحمیل کنند و عقایدتان را به گونه‌ای که خودشان می‌پسندند تغییر دهند.

 

 

منتشر شده در اخبار خانوادهاخبار خواندنی خانواده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *