رفتن به نوشته‌ها

چگونه خوشبخت شویم؟

زوج‌های خوشبخت فضای مناسبی برای انجام بحث‌های شفاف دارند. درست برعکس زوج‌های ناموفق که از بیان احساسات و عقاید خود بیم دارند، زوج‌های موفق فضای امنی برای این کار فراهم می‌کنند. طبیعی است که زوجین با انتظارات خاصی زندگی زناشویی را آغاز می‌کنند ولی بدون انجام مذاکره بروز جنگ قدرت حتمی است!
آنها برای حل مشکلات از مهارت برقراری ارتباط سازنده استفاده می‌کنند و مهارت «شنونده- گوینده» را بلد هستند. آنها خوب به همدیگر گوش می‌دهند و سعی می‌کنند بدون عجله و قضاوت سریع، مشکل را ریشه یابی کنند.

حتما تاکنون با زوج‌های خوشبخت برخورد داشته‌اید ولی آیا می‌دانید آنها چه ویژگی‌هایی دارند؟ واقعیت این است که مراقبت کردن از خوشبختی چیزی نیست که شما به سادگی بتوانید از پس آن برآیید. حفظ خوشبختی نیازمند تلاش و دقت است و اگر کمی بی‌احتیاطی کنید ممکن است کاخ آرزوهایتان ویران شود.
زوج‌های خوشبخت مقدمات شادی یکدیگر را فراهم می‌آورند. آنها خود را نسبت به شاد کردن یکدیگر متعهد می‌دانند و هدف نهایی آنها این است که همسرشان را شاد کنند و از ناراحت کردن وی بپرهیزند. آنها ترکیبی از عشق راضی‌کننده و رفتارهای دوستانه را دارند. یعنی به هم توجه می‌کنند، ابراز محبت دارند و نشان می‌دهند برای احساسات، تلاش‌ها و حرکت‌های همدیگر ارزش قائلند.

 آنها اغلب هفته‌ای یک بار با هم بیرون می‌روند و درباره مسائل مربوط به خودشان، روابط‌شان و مشکلات زندگی گفتگو می‌کنند. 

منتشر شده در اخبار خواندنی خانوادهسایر

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *