رفتن به نوشته‌ها

۶۹درصد زنان در معرض بدرفتاری هستند

 همچنین بیشترین آزار و اذیت همسران در میان مردان تحصیلکرده از نوع آزار عاطفی صورت می‌گیرد به همین نسبت زنانی که مورد آزار و اذیت همسران خود قرار می‌گیرند از نقطه نظر سلامت عمومی در مقایسه با زنانی که هیچ‌گاه این نوع خشونت‌ها را تجربه نکرده‌اند، وضعیت بسیار نامطلوب روحی و روانی دارند. یک تحقیق دیگر که در سال ۸۳ در کشورمان انجام شد نشان می‌داد که میزان اعمال بدرفتاری نسبت به زنان ۳/۶۶‌درصد است و این آمار در جامعه آماری دانشجویان ۵۵ درصد بوده است.انواع خشونت‌های خانگی به آزارهای جسمی، جنسی و عاطفی تقسیم‌بندی می‌شوند.

اما چون خشونت عاطفی موردی است که تشخیص آن بسیار دشوار است و فرد اغلب با تحمل الفاظ توهین‌آمیز و تحقیرگونه طرف مقابل خود خشونت واقع شده را بروز نمی‌دهد، تعیین دقیق میزان بروز این نوع خشونت تقریبا ممکن نیست.بد نیست بدانید که زنان همواره ۷ تا ۱۴ برابر بیشتر از مردان مورد اذیت و آزار همسران خود قرار می‌گیرند و اکثر زنان در طول زندگی خود حداقل ۲ نوع خشونت خانگی را تجربه می‌کنند.

خشونت خانگی و رفتارهای آزار دهنده لحاظ روحی، جسمی و… از آن مشکلات پنهانی است که حتی با تحقیق و آمارگیری هم نمی‌توان به رقم درست آنها دست پیدا کرد. اما بررسی‌های انجام شده در سال ۸۵ نشان می‌دهد که ۶۹ درصد زنان، بدرفتاری‌های جسمی و عاطفی همسران خود را تجربه کرده‌اند. طبق این تحقیق مردان بیکار بیش از دیگر مردان، همسران خود را مورد آزار و اذیت جسمی و جنسی قرار می‌دهند.

منتشر شده در اخبارحقوق زنان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *