رفتن به نوشته‌ها

دو هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور تحت درمان داروی آیمود هستند

محرز ادامه داد: با توجه به این که آیمود داروی تزریقی است، بیماران مبتلا به ایدز بطور دائم نمی توانند آن را تزریق کنند؛ به همین دلیل محققان ایرانی در حال تهیه نمونه خوراکی این دارو هستند.

این متخصص بیماریهای عفونی تصریح کرد با پایان یافتن مراحل تحقیقاتی و عملیاتی داروی خوراکی آیمود، قرار است این دارو جزو داروهای اصلی بیماران مبتلا به ایدز قرار گیرد.

محرز ، بیشترین مصرف کنندگان داروی تزریقی آیمود را در گروه سنی ۲۵ تا ۴۵ سال بیان کرد و گفت: این گروه سنی بالاترین آمار مبتلایان به ایدز در کشور را تشکیل می دهند و اعتیاد تزریقی که عاملی مهم برای رفتارهای جنسی پرخطر است، مهمترین زمینه ابتلا به ویروس ‘اچ.آی.وی.’ را فراهم می کند.

وی افزود: همچنین افرادی که داروهای روانگردان مصرف می کنند به دلیل دچار شدن در توهمات و شادی های کاذب، رو به رفتارهای پرخطر جنسی می آورند و دچار ایدز می شوند.

رییس مرکز تحقیقات ایدز ایران تصریح کرد هم اکنون تخمین زده می شود ۸۳ هزار نفر در کشور بیماری ایدز داشته باشند که باید مراقب باشیم این آمار افزایش نیابد.

 تاکنون دو هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشور تحت درمان با داروی آیمود (داروی گیاهی کنترل کننده سیستم ایمنی بدن) قرار گرفته اند.

دکتر ‘مینو محرز’ رییس مرکز تحقیقات ایدز ایران روز اعلام کرد.

مینو محرز بیان این که ‘آیمود’ داروی تزریقی است، توضیح داد: این دارو را حدود هفت سال پیش محققان ایرانی تولید کردند و اکنون بیماران مصرف کننده آیمود، احساس بهبودی می کنند.

وی اظهار داشت: تزریق این دارو در بیماران مبتلا به ایدز، سبب شده است تا انرژی سلول های ایمنی بالا رود و احساس بهبودی از بیماری داشته باشند…..

منتشر شده در اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *