رفتن به نوشته‌ها

ازدواج موفق در گرو جمع شدن تضادها

کسی که بتوانیم با او به کمال خود نزدیک تر شویم و در عین حال احساس یکی شدن داشته باشیم. یکی از دلایل مهم موفق بودن ازدواج های قدیم نسبت به حال،‌ همین تفاوت ها و تلاش برای درک و پذیرش تفاوت ها در زن و مرد بود. به این ترتیب هر کدام از زن و شوهر خود را مدام ارتقا می دادند تا توانایی سازگاری و انتقاد پذیری پیدا کنند و بتوانند روحیاتی متضاد روحیه خود را بپذیرند و با آنها به مصالحه برسند. اما در ازدواج های جدید هرکس بر عقاید خود پافشاری دارد و بیش از آنکه خواستار رسیدن به نقطه اشتراک باشد، می خواهد طرف مقابل را تغییر دهد. رفتاری که همیشه به شکست می انجامد!

ازدواج مهم ترین قدمی است که هر کس در راه تکامل برمی دارد و تکامل وقتی اتفاق می افتد که شما خود را برای فراگرفتن آنچه که تا به حال فرا نگرفته بودید، آماده کنید و با شرایطی متفاوت از همیشه رو به رو شوید.

برخلاف تصور بیشتر مردم که به هنگام ازدواج به دنبال یک نفر شبیه خود می گردند، آن چه یک ازدواج را به تکامل می رساند، جمع شدن اضداد است. به عبارت دیگر یک مرد باید با انتخاب زنی که موردپسند اوست، روحیات زنانه اش را تقویت کند و یک زن، روحیات مردانه اش را. به این ترتیب ازدواجی تکامل بخش است که حامل تضادها باشد.


شاید بپرسید دو نفری که متضاد یکدیگر هستند چطور می توانند ازدواج موفقی داشته باشند. نکته مهم این است که بلوغ شخصیتی ما حکم می کند که با کسی زندگی کنیم که به ما احساس تکامل، پیشرفت و تغییرات مثبت و ارزشمند را بدهد.

منتشر شده در خواندنی هاسایر

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *