رفتن به نوشته‌ها

پدر شدن مردان را اصلاح می‌کند

دکتر کر می‌گوید: با افزایش سن در این پسران و نزدیک شدن به دوران بزرگسالی به تدریج از تمایل کلی آنها برای شرکت کردن در این گونه رفتارهای مضر و منفی کاسته شد.متخصصان همچنین مطمئن شدند جدا از فاکتور افزایش سن، پروسه پــدر شدن نیز به نوبه خود به عنوان یک عامل مستقل در کاهش گرایش به این قبیل رفتارهای منفی تأثیر‌گذار است. تأثیر پدر شدن در کاهش رفتارهای منفی در مردانی که در ۲۰ تا ۳۰ سالگی، پدر می‌شوند خیلی بیشتر از مردانی است که در سن نوجوانی و کمتر از ۲۰ سالگی، صاحب اولین فرزند خود می‌شوند.

تحقیقات نشان داده که پدر شدن، گرایش به اعتیاد، مصرف الکل، سیگار و ارتکاب جرم را کاهش می‌دهد! روانشناسان در مطالعه‌ای جدید دریافتند، ازدواج، رفتارهای منفی مردان را تغییر می‌دهد و با ایجاد تعهد و مسئولیت بسیاری از این رفتارها را اصلاح می‌کند. پدر شدن هم می‌تواند در پیشگیری از تخلفات و جرایم و کاهش تمایل به مصرف الکل و سیگار تاثیر بسزایی داشته باشد.
دکتر «دیوید کر» ـ استادیار روانشناسی دانشگاه ایالتی اورگون- و دستیاران وی در این مطالعه روی بیش از ۲۰۰ پسر نوجوان در گروه سنی پرخطر آزمایش کردند. رفتارهای این پسران از ۱۲ تا ۳۱ سالگی به طور سالانه از نظر ارتکاب به جرم و مصرف الکل و سیگار و همچنین تغییر این عادات در آنها با گذشت زمان، بررسی دقیق شد.

منتشر شده در اخبار مردانخواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *