رفتن به نوشته‌ها

مادران باسواد بچه های باهوش دارند

علاوه بر این پژوهش ها نشان می دهند که ضریب هوشی بچه ها تحت تاثیر استرس والدین ممکن است کاهش پیدا کند. به طوری که بچه ها نتوانند کارهای طبیعی خود را انجام دهند و توانایی های واقعی شان را نمایان کنند.
اضطراب والدین بچه ها در موقعیتی قرار می دهد که تناسب درستی بین توانایی های خود و فشار زیادی که از سوی والدین به آنها وارد می شود، پیدا نمی کنند. آنها مدام احساس سرخوردگی کرده و باور می کنند توانایی انجام کار را ندارند. بنابراین با این پیش فرض که از قبل شکست خورده هستند یا احتمال شکست شان از هم سالانشان بیشتر است، خلاقیت خود را پس می زنند و بخش عمده ای از هوششان را نادیده می گیرند.

همه مادران آرزو دارند فرزندان باهوشی داشته باشند اما شاید کمتر کسی باشد که به عوامل غیر ژنتیکی دخیل در هوش توجه کند. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اختلال ناتوانی هوشی (ID) و اوتیسم (ASD) در کودکان تحت تاثیر مولفه‌هایی مانند جنسیت، سن والدین، قومیت و همچنین میزان تحصیلات مادر قرار دارند. در این مطالعات که توسط دانشمندان دانشگاه اوتا در آمریکا انجام گرفته، مشخص شده شرایط اجتماعی و همچنین درآمد خانواده با ناتوانی هوشی و اوتیسم کودکان ارتباطی ندارد. در عوض این جنسیت بچه ها، سن والدین، قومیت و همچنین میزان تحصیلات مادر است که تاثیر زیادی روی این اختلال، شدت آن و میزان درگیری بچه ها با این بیماری ها می گذارد.

منتشر شده در اخبار زنانخواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *