رفتن به نوشته‌ها

تاثیر تبلیغات بر کودکان ایرانی

کشورهای آمریکایی و اروپایی برای پیشگیری از این آسیب، تدابیری اندیشیده‌اند و تلاش کرده‌اند تا این مقوله را قانونمند سازند، اما متأسفانه در ایران این‌گونه تبلیغات هر روز افزایش می‌یابد، بدون آنکه به آثار سوء آن‌ها اندیشیده شده باشد.کودکان، تماشای تلویزیون را خیلی پیش از خواندن و نوشتن آغاز می‌کنند.
از سوی دیگر تلویزیون وسیله‌ای است که نسبت به سایر رسانه‌ها، به سادگی دسترسی تبلیغ‌کنندگان به گروه‌های سنی بسیار پایین و در عین حال به شدت آسیب‌پذیر را فراهم می‌کند و از این رو نیاز به چارچوب ایمن ویژه برای حصول اطمینان از عدم سوء‌استفاده تبلیغات از چنین فرصتی، احساس می‌شود.

کودکان قادر به تشخیص برنامه از تبلیغ نیستند و متوجه نمی‌شوند که هدف از یک آگهی بازرگانی فقط فروش یک کالاست، و به این دلیل به سرعت تحت تأثیر تبلیغات تلویزیونی قرار می‌گیرند و بر تصمیم والدین خود نیز تأثیر می‌گذارند.
براساس بررسی‌های انجام‌یافته، ساخت تبلیغات با محوریت کودکان و مخاطب قراردادن آنان اگرچه موجب به دست‌آوردن سهم بیشتری از بازار برای دست‌اندرکاران تبلیغات می‌شود، اما بر رشد روانی و اجتماعی کودکان تأثیر منفی می‌گذارد……

منتشر شده در اخباراخبار کودکان و جوانان

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *