رفتن به نوشته‌ها

نونوار شدن به چه قیمت!؟

گزارشات حاکی از این بود که در افرادی که سطوح بالای فشار وام را تجربه می‌کردند، میزان ابتلا به بیماری‌های گوارشی ۲۰ درصد بیشتر؛ سردردهای میگرنی ۳۰ درصد؛ حملات قلبی ۳ درصد؛ و اضطراب و افسردگی هرکدام ۲۵ درصد بیشتر از افراد معمولی بود. حال با توجه به این نتایج، یک بار دیگر با همسرتان صحبت کرده و ببینید آیا واقعاً ایجاد این تغییرات در زندگی آنقدر برای شما ارزش دارد که سلامتی خود را به خطر بیاندازید!؟

برخی معتقدند باید ماشین جدیدی برای سفرهای نوروزی خود دست و پا کنند، برخی نیز لازم می‌دانند که لوازم کهنه و قدیمی منزل را با نمونه‌های جدیدتر و راحت‌تر تعویض کرده، و یا اسباب و اثاثیه جدیدی را به خانه خود اضافه کنند. در این میان، اختلاف نظرهایی نیز در مورد ضرورت انجام این تغییرات و نحوه تأمین هزینه‌ها وجود دارد.
پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که درست است که استفاده از وام، مشکلات مالی را حل می‌کند، اما فشار روانی ناشی از آن، مشکلات جسمی زیادی را با خود بهمراه می‌آورد. در یکی از این پژوهش‌ها از بیش از ۱۰۰۰ شرکت کننده امریکایی خواسته شد تا میزان فشار وام وارد بر خود را ارزیابی کرده و گزارشی نیز از وضعیت سلامتی خود ارائه دهند.

منتشر شده در خواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *