رفتن به نوشته‌ها

ازدواج زیر ۱۰ساله‌ها در هرمزگان

غلام‌پور ابراز داشت: در ۱۰ ماهه سال‌جاری تعداد شش ازدواج با رنج سنی کمتر از ۱۰ سال در استان به ثبت رسیده است که این ازدوا‌ج‌ها در شهرستان‌هایی همانند بندرعباس، قشم و میناب به ثبت رسیده است. وی همچنین ادامه داد: در این مدت زمان ۵۳۰ واقعه ازدواج کمتر از ۱۴ سال نیز در استان به ثبت رسیده است.

مبحثی به نام ازدواج دانش‌آموزی را نمی‌توان متصور بود مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان در ادامه این جلسه با بیان اینکه آمار و ارقام در تمام بخش‌ها و به ویژه بحث ازدواج و طلاق باید شفاف باشد، تصریح کرد: عرف ازدواج در جامعه سنین ۱۵ و ۱۶ساله نیست هر چند ممکن است که ازدواج‌هایی در این سنین پایین‌تر نیز رخ دهد.

احمد آخوندی در همین راستا ادامه داد: باید توجه داشت که در این سنین جوانان، دانش‌آموز هستند و ما نمی‌توانیم مبحثی با عنوان ازدواج دانش‌آموزی داشته باشیم. وی ادامه داد:‌ باید به فراهم آوری مسکن و اشتغال و تقویت مباحث فرهنگی مرتبط با ازدواج در جامعه توجه داشت تا از این طریق علاوه بر ازدواج‌های منطقی و به موقع شاهد پایداری آنها نیز باشیم.

مدیر کل ثبت احوال هرمزگان از ثبت شش واقعه ازدواج با زوج‌هایی کمتر از ۱۰ سال در این استان طی ۱۰ ماه گذشته خبر داد.

 رضا غلام‌پور شامگاه چهارشنبه در جمع مدیران با بیان اینکه در ۱۰ ماه گذشته ۱۵ هزار و ۴۹۶ واقعه ازدواج در هرمزگان به ثبت رسیده، اظهار داشت: این رقم نسبت به سال گذشته ۳٫۵۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی همچنین با بیان اینکه آمار طلاق نیز نسبت به سال گذشته در مدت زمان مذکور افزایش یافته، ادامه داد: نسبت طلاق به ازدواج در استان طی سال گذشته ۱۱٫۷ درصد بوده که این رقم در سال‌جاری به ۱۰٫۵ درصد رسیده است. به گفته مدیر کل ثبت احوال هرمزگان در برخی از استان‌های کشور نسبت طلاق به ازدواج به ازای هر شش واقعه ازدواج یک طلاق است.

منتشر شده در اخبارسایر

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *