رفتن به نوشته‌ها

رجوع مرد ۶ زنه به همسر اول

مرد میانسال بار دیگر در حضور قاضی عموزادی بیان کرد: همسرم در برابر من تمکین خاص و عام نکرده است ولی اگر در حال حاضر خواهان زندگی باشد من حرفی نداشته و به زندگی با او ادامه می‌دهم. زن خطاب به قاضی این پرونده با بیان اینکه شوهرم حرمت زندگی را نگه نداشته است، افزود: در بهمن ۸۵ شوهرم ۲ بار ازدواج کرده است و من دیگر از او زده شده و می‌خواهم مهریه‌ام را بگیرم و در خانه دیگری زندگی کنم ولی هیچ‌گاه از او طلاق نمی‌گیرم. مرد در خصوص پرداخت مهریه به قاضی عموزادی گفت: حاضرم چهار برابر مهریه همسرم را بپردازم ولی ۷۰ هزار تومان آن را به عنوان مهریه می‌دهم و مابقی را تحت عنوانی دیگر می‌پردازم چرا که مرجع تقلید من، پرداخت این میزان مهریه را حرام می‌داند. وی بیان کرد: حرف اصلی‌ام این است که اگر همسرم می‌خواهد به خانه بازنگردد، باید طلاق بگیرد و دست از لجاجت بردارد. پسر این زوج در دادگاه حاضر شد و با بیان اینکه بعد از فهمیدن موضوع ازدواج دیگر پدرم، رابطه خوبی با او ندارم، گفت: پدرم می‌تواند بی‌دلیل مادرم را طلاق دهد ولی خواهان طلاق توافقی یا درخواست آن از سوی مادرم است.

وی در پاسخ به سؤال قاضی عموزادی مبنی بر اینکه آیا می‌توانی خرجی مادرت را بدهی، ‌افزود: من مهندس معدن هستم و فقط خرج خود را می‌توانم بدهم؛ پدرم ارزش خانواده را ندانست و با ازدواج‌های متعدد و صیغه‌های ۹۹ ساله ما را از خود دور کرد؛ پدرم وضع مالی خوبی دارد و می‌تواند به راحتی مهریه مادرم را پرداخت کند. پسر ۲۷ ساله در برابر قاضی عموزادی گفت: ۸ ماه پیش، بعد از ۲۵ سال زندگی، پدرم تهدید کرد که خانه‌مان را از قیطریه به شوش منتقل خواهد کرد و ما بسیار رنجیده خاطر شدیم. وی با بیان اینکه یک برادرم در قم دانشجوست و خواهرم نیز متأهل بوده و فرزند دارد، افزود: من از ازدواج‌های پدرم آگاه هستم حتی او با دختری که هم‌سن من است، عقد ۹۹ ساله کرده است و من دیگر تحمل چنین پدری را ندارم. زن خطاب به قاضی عموزادی گفت: نمی‌خواهم در کنار شوهرم زندگی کنم چرا که از سال ۸۴ او با دو منشی‌ شرکت خود ازدواج کرده است و دائم عاشق یک فرد شده و با او ازدواج می‌کند، در حقیقت من دیگر به شوهرم اعتماد ندارم. پسر جوان بار دیگر بیان کرد: پدرم می‌خواهد همه را مجبور کند تا کاری را انجام دهند که او دوست دارد ولی ما زیر بار نرفته و دیگر او را به پدری قبول نداریم. قاضی این پرونده، به دلیل اینکه مهریه عندالمطالبه است تقاضای زن را نوشت و اعلام کرد که رأی صادرشده به دست شما خواهد رسید و در پایان از زن خواست که دل شوهرش را به دست آورد.

مردی در دادگاه خانواده گفت بعد از گرفتن ۶ زن تازه متوجه شدم چه اشتباهی مرتکب شدم و چرا قدر محبت زن اولم را ندانستم؛ حال خواهان زندگی مجدد با زن اولم هستم.مردی میانسال برای درخواست طلاق از همسرش، نزد قاضی حسن عموزادی رئیس شعبه ۲۶۸ دادگاه خانواده (۲) ونک آمد. این مرد در حضور قاضی عموزادی بیان کرد: تا به ‌حال ۶ بار ازدواج کرده‌ام و از همه همسرانم به دلایل مختلف جدا شدم و این زن ششم است که در حال حاضر خواهان جدایی از او هستم. وی ادامه داد: تنها راه برای بهتر زندگی کردن، ازدواج با زن اولم است چرا که تازه متوجه شدم چه گوهر گرانبهایی را از دست دادم. ین مرد با بیان اینکه فقط خواهان زندگی با زن اولم هستم و باید در کنار او به زندگی ادامه دهم، گفت: همسر اولم به خاطر ازدواج‌های مکرر، از من جدا شد و حالا درخواست بازگشت او را دارم. وی با اشاره به اینکه یک فرزند ۱۱ ساله از همسر پنجم دارم که در حال حاضر با مادرش زندگی می‌کند، افزود: با جدایی از زن ششم، مجدداً با زن اولم ازدواج خواهم کرد. مرد در مقابل قاضی عموزادی گفت: زن اولم با تمام مشکلات من کنار آمد اما من قدر او را ندانستم و در حال حاضر حسرت او را می‌خورم.

زنی با مراجعه دادگاه خانواده ۲ (ونک) دادخواست مهریه ۴۰۰ سکه بهار آزادی خود را به قاضی حسن عموزادی رئیس شعبه ۲۶۸ این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد.
این زن میانسال در مقابل قاضی عموزادی با بیان اینکه احتیاج شدید به پول دارم، گفت: شوهرم حدود یک سال است که به من نفقه نداده و من امروز به دادگاه آمده‌ام تا مهریه‌ام را بگیرم تا نیاز مالی‌ام برطرف شود. وی با اشاره به اینکه دو پسر و یک دختر دارم، ادامه داد: زمانی که درخواست طلاق از سوی شوهرم به درب منزل ما آمد، من خانه را ترک کرده و مهریه‌ام را خواهان شدم.

 مرد در دادگاه خانواده حاضر بود و با بیان اینکه کار دولتی داشته و در کنارش کار غیردولتی نیز دارد، گفت: همسرم ترک منزل کرده است؛ او طی این هشت سال زندگی به هر جایی که من راضی نبودم، رفته است؛ در واقع من با اصرار و به خاطر به وجود نیامدن ناراحتی، با او موافقت می‌کردم. وی ادامه داد: اگر همسرم از من تنفر دارد، می‌خواهم به صورت توافقی جدا شویم و اگر خواهان زندگی است، می‌تواند بازگردد؛ همسرم آبروی مرا در کل فامیل برده است و از من انتظار دارد که به زندگی ادامه دهم، من به دلیل این رفتارهایش که همیشه در مقابل اقوام از من بدگویی می‌کرد، درخواست جدایی دادم.

 

منتشر شده در خواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *