رفتن به نوشته‌ها

افزایش طلاق و کاهش ازدواج در ۲۱ استان

طبق اعلام سازمان ثبت احوال کشور، تا پایان آذرماه سال ۱۳۸۸، ۴۷۵ مورد طلاق در استان سمنان به ثبت رسیده که در مدت مشابه در سال ۱۳۸۹ به ۷۵۷ مورد رسیده که بیانگر رشد ۵۹٫۴ درصدی طلاق در این استان است. با این آمار، استان سمنان در صدر میزان رشد طلاق در بین سایر استان‌های کشور قرار گرفته است اما استان فارس در ۹ ماهه اول سال ۱۳۸۸، پنج هزار و ۷۳۲ طلاق را داشته که این آمار در مدت مشابه امسال به پنج هزار و ۶۳۱ مورد کاهش یافته تا با کاهش ۱٫۸ – این واقعه کمترین میزان طلاق را در کل کشور به‌خود اختصاص دهد.

تغییرات ازدواج و طلاق در پایتخت ایران

همچنین در ۹ ماهه ابتدایی سال ۱۳۸۸، ۱۰۶ هزار و ۷۳۰ واقعه ازدواج در تهران به ثبت رسیده که این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۹۹ هزار و ۷۰۲ واقعه کاهش پیدا کرده که با رشد منفی ۶٫۶ درصدی مواجه شده است. همچنین از اول فروردین تا پایان آذرماه سال گذشته، ۲۶ هزار و ۳۱ مورد طلاق در تهران به ثبت رسیده که این رقم در سال جاری به ۲۷ هزار و ۴۷۵ مورد افزایش یافته که بیانگر رشد ۵٫۵ درصدی این واقعه در پایتخت کشورمان است.

کاهش ازدواج و افزایش طلاق در استان‌های شمالی کشور

بررسی جدول آماری بیانگر این است که میزان ازدواج در استان‌های شمالی کشور از جمله گیلان، گلستان و مازندران رو به کاهش است. در میان این سه استان، گیلان با رشد منفی ۷٫۹ درصد کمترین میزان ازدواج را به خود اختصاص داده است.

همچنین میزان طلاق در هر سه استان شمالی رو به افزایش است به‌طوری که در استان گلستان تا ۱۰٫۹ درصد، مازندران ۸٫۱ و گیلان ۲٫۴ درصد افزایش یافته است.

کاهش واقعه ازدواج در ۲۱ استان کشور

جدول پیش رو حاکی از آن است که میزان ازدواج در۲۱ استان کشور تا حدی کاهش یافته که آن را به زیر صفر رسانده است ضمن اینکه میزان رشد این واقعه در پنج استان کرمان، قم، خراسان شمالی، سمنان و آذربایجان غربی به کمتر از یک درصد می‌رسد.

افزایش میزان طلاق در ۲۴ استان کشور

براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی سازمان ثبت احوال، میزان طلاق در ۲۴استان کشور افزایش یافته که ۱۳مورد آن بالای ۱۰ درصد بوده که در برخی از استان‌ها همچون سمنان به ۵۹ درصد نیز رسیده است. این در حالی است که میزان این واقعه تنها در چهار استان ایلام، چهارمحال و بختیاری، زنجان و فارس با کاهش کمتر از پنج درصدی روبه‌رو بوده است.

سازمان ثبت‌احوال با مطالعه و بررسی ازدواج و طلاق در استان‌های ایران، یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های اجتماعی را در جدول روبه‌رو تشریح کرده و نشان داده است.

سازمان ثبت احوال آمار ازدواج و طلاق در استان‌های ایران را اعلام کرد. براساس اعلام این سازمان، استان سیستان و بلوچستان با ۱۰۶٫۴ درصد رشد ازدواج و سمنان با ۵۹٫۴ درصد رشد طلاق در کشور رکورددار رشد ازدواج و طلاق در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری هستند.

به گزارش مهر سازمان ثبت احوال کل کشور با ارائه آخرین وقایع حیاتی چهارگانه (تولد، فوت، ازدواج و طلاق) اعلام کرد که واقعه ازدواج در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال ۱۳۸۸، یک دهم درصد در کل کشور افزایش یافته در حالی که طلاق در این مدت ۷٫۵ درصد رشد داشته است. براساس آمار تفکیکی این سازمان، در ۹ ماه ابتدایی سال ۱۳۸۸ در استان سیستان و بلوچستان ۲۳ هزار و ۳۱۷ واقعه ازدواج به ثبت رسیده که این آمار در سال جاری به ۳۸ هزار و ۹۲ مورد افزایش یافته که بیانگر ۱۰۶٫۴ درصد رشد ازدواج در این استان است که تفاوت معناداری با سایر استانها دارد.این در حالی است که در استان گیلان در ۹ ماه ابتدایی سال ۱۳۸۸، ۲۶ هزار و ۶۶۶ واقعه ازدواج به ثبت رسیده که این رقم در سال جاری به ۲۴ هزار و ۵۵۱ مورد رسیده که بیانگر کاهش ۷٫۹ – ازدواج در این استان بوده است…….

منتشر شده در اخبار طلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *