رفتن به نوشته‌ها

ازدواج نومسلمان اروپایی در حرم امام رضا(ع)

مراسم عقد و ازدواج یک دختر اروپایی تازه‌مسلمان با یک مرد ایرانی روز یکشنبه در بارگاه ملکوتی حضرت ثامن‌الحجج علی‌بن موسی‌الرضا(ع) برگزار شد.
«سارا» به همراه «محمودرضا زمهریری» و خانواده از آلمان به ایران سفر کرد تا در جوار حرم شریف ثامن‌الائمه(ع) زندگی مشترک خود را آغاز کند.

به گزارش ایرنا، مراسم عقد این دو جوان با حضور مسئولان آستان قدس رضوی برگزار شد و پس از آن جهت آشنایی بیشتر با اسلام، قرآنی به زبان آلمانی و کتاب‌های دینی و اسلامی به آنان اهدا شد.
همچنین ماکت ضریح و ماکت کلی حرم مطهر حضرت رضا(ع) در اختیار این زوج قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، خانواده محمودرضا زمهریزی در کشور آلمان اقدام به برپایی کلاس قرآن در روزهای یکشنبه و نیز جلسه دعای کمیل در شب‌های جمعه می‌کنند.
رئیس اداره زایران غیرایرانی آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: هم‌اینک اداره امور زایران غیرایرانی حرم مطهر رضوی با تعدادی از ایرانیان مقیم خارج ارتباط مستمر داشته و در مناسبتها و اعیاد مختلف برای آنان کارت تبریک می‌فرستد.
او افزود: افرادی که اخیرا در حرم مطهر امام رضا(ع) به اسلام گرویده‌اند از نقاط مختلف دنیا با این اداره ارتباط مستمر دارند.
وی گفت: طی یک ماه گذشته سه مسیحی به دین مبین اسلام مشرف شده و تعداد زیادی نیز برای مطالعه بیشتر درباره اسلام به اداره امور زایران غیرایرانی مراجعه کرده و توضیحات لازم را توسط کارشناسان دریافت کرده‌اند.
مراسم عقد و ازدواج یک دختر اروپایی تازه‌مسلمان با یک مرد ایرانی روز یکشنبه در بارگاه ملکوتی حضرت ثامن‌الحجج علی‌بن موسی‌الرضا(ع) برگزار شد.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *