رفتن به نوشته‌ها

ازدواج نومسلمان اروپايي در حرم امام رضا(ع)

مراسم عقد و ازدواج يك دختر اروپايي تازه‌مسلمان با يك مرد ايراني روز يكشنبه در بارگاه ملكوتي حضرت ثامن‌الحجج علي‌بن موسي‌الرضا(ع) برگزار شد.
«سارا» به همراه «محمودرضا زمهريري» و خانواده از آلمان به ايران سفر كرد تا در جوار حرم شريف ثامن‌الائمه(ع) زندگي مشترك خود را آغاز كند.

به گزارش ايرنا، مراسم عقد اين دو جوان با حضور مسئولان آستان قدس رضوي برگزار شد و پس از آن جهت آشنايي بيشتر با اسلام، قرآني به زبان آلماني و كتاب‌هاي ديني و اسلامي به آنان اهدا شد.
همچنين ماكت ضريح و ماكت كلي حرم مطهر حضرت رضا(ع) در اختيار اين زوج قرار گرفت.

بنا بر اين گزارش، خانواده محمودرضا زمهريزي در كشور آلمان اقدام به برپايي كلاس قرآن در روزهاي يكشنبه و نيز جلسه دعاي كميل در شب‌هاي جمعه مي‌كنند.
رئيس اداره زايران غيرايراني آستان قدس رضوي در اين مراسم گفت: هم‌اينك اداره امور زايران غيرايراني حرم مطهر رضوي با تعدادي از ايرانيان مقيم خارج ارتباط مستمر داشته و در مناسبتها و اعياد مختلف براي آنان كارت تبريك مي‌فرستد.
او افزود: افرادي كه اخيرا در حرم مطهر امام رضا(ع) به اسلام گرويده‌اند از نقاط مختلف دنيا با اين اداره ارتباط مستمر دارند.
وي گفت: طي يك ماه گذشته سه مسيحي به دين مبين اسلام مشرف شده و تعداد زيادي نيز براي مطالعه بيشتر درباره اسلام به اداره امور زايران غيرايراني مراجعه كرده و توضيحات لازم را توسط كارشناسان دريافت كرده‌اند.
مراسم عقد و ازدواج يك دختر اروپايي تازه‌مسلمان با يك مرد ايراني روز يكشنبه در بارگاه ملكوتي حضرت ثامن‌الحجج علي‌بن موسي‌الرضا(ع) برگزار شد.

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *