رفتن به نوشته‌ها

طلاق عاطفی ۵۰ درصد زوج‌های ایرانی

این استاد دانشگاه به نقل از یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه الزهرا (س) گفت: طلاق عاطفی دو برابر طلاق جامعه است و ۵۰ درصد زوج‌ها دچار طلاق عاطفی می‌شوند و این یعنی آنکه مهریه، مهر و محبت نیاورده است.

کردی از جوانان و زوج‌های جوان درخواست کرد تا به ازدواج، عقلانی فکر کنند و نه عاطفی، مهربان، مهرورز و مهریار باشند و به جای مهر و محبت کلیشه‌ای به شاخص‌های درونی و به مهر برخاسته از معنویت فرد توجه کنند.

این مشاور خانواده در پاسخ به سؤال جوانی که پرسید چگونه اعتماد والدین را نسبت به خود جلب کنیم، گفت: اگر می‌خواهید پدر و مادر به شما اعتماد داشته باشند، حرف‌های ناسالم نزنید.

رئیس مرکز مطالعات خانواده ایران عنوان داشت: حرف‌های ناسالم را گوش ندهید، در مسئولیت ‌های خانه مشارکت داشته باشید و پنهان‌کاری نکنید.

۵۰ درصد زوج‌های ایرانی دچار طلاق عاطفی می‌شوند.

در این مراسم‌ عبدالرضا کردی، رئیس مرکز مطالعات خانواده ایران به بررسی وضعیت مهریه در جامعه ایرانی پرداخت و به پرسش‌های حاضران پاسخ گفت.

وی با بیان اینکه مهریه زیاد، بدعتی است که در کشور ما ساخته شده از آن به عنوان آسیب در بحث ازدواج جوانان یاد کرد که هم‌اکنون بیش از ۳۶‌ هزار نفر از جوانان به خاطر آن در زندان به سر می‌برند.

منتشر شده در اخباراخبار طلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *