رفتن به نوشته‌ها

ثبت ۳۵۴ طلاق در هر ۲۴ ساعت


همچنین بررسی و مقایسه روند طلاق و ازدواج شهری و روستایی نشان می دهد که همچنان میزان ازدواج در روستاها نسبت به شهرها بیشتر و طلاق در آنجا کمتر است اما با این حال طی شش ماه اخیر میزان طلاق در روستاها نیز با افزایش کمی روبرو بوده است.

از ۴۸۱ هزار و ۱۴۸ ازدواج در شش ماه نخست سال جاری، ۳۳۲ هزار مورد شهری و ۱۴۹ هزار واقعه روستایی است و در ۶۵ هزار و ۵۰۵ طلاق در کشور ۵۵ هزار مورد شهری و ۹ هزار واقعه مربوط به روستاها است.

براساس اعلام سازمان ثبت احوال، بیشترین ازدواج و طلاق با ۶۳ هزار مورد ازدواج و ۱۸ هزار طلاق مربوط به پایتخت نشینان تهرانی و کمترین ازدواج با ۳ هزار و ۳۹۸ مورد مربوط به استان سمنان و کمترین طلاق با ۱۹۱ مورد مربوط به مردم ایلام است.

بیشترین و کمترین ازدواج
استان خراسان رضوی با ۴۱ هزار و ۲۷۵، سیستان و بلوچستان ۳۸ هزار و ۲۲۱  و خوزستان با ۳۰ هزار و ۶۶۱ واقعه ازدواج به ترتیب بیشترین میزان ازدواج را در نیمه نخست امسال داشته اند.

همچنین استان ایلام با سه هزار و ۶۳۰، بوشهر ۶ هزار و یزد هفت هزار واقعه ازدواج به ترتیب کمترین میزان ازدواج ها را طی این مدت داشته اند.

بیشترین و کمترین طلاقها
پس از استان تهران که بیشترین طلاق را در کشور به خود اختصاص داده، استان خراسان رضوی با ۶ هزار و ۶۸۵ و اصفهان با سه هزار و ۹۰۷ مورد و فارس با ۳ هزار و ۶۸۵ طلاق به ترتیب بیشترین میزان طلاق را بین استانهای کل کشور دارند.

در واقع استان تهران با تفاوت بیش از ۱۱ هزار مورد طلاق با استان خراسان رضوی بیشترین آمار طلاق را در کشور دارد.

براساس آمار سازمان ثبت احوال، استان یزد با ۵۳۹، چهارمحال و بختیاری با ۳۹۶ و خراسان جنوبی با ۳۷۹ کمترین میزان طلاق را در کشور دارند.

 

آخرین آمارهای سازمان ثبت احوال کشور نشان می دهد که در ۶ ماه نخست امسال در هر شبانه روز به طور متوسط ۳۵۴ واقعه طلاق ثبت شده است که نشان از افزایش چشمگیر این واقعه در کشور دارد.

آمارهای ماهیانه، فصلی و سالیانه سازمان ثبت احوال کشور از روند نگران کننده کاهش پدیده ازدواج و افزایش طلاق در کشور خبر می دهد. اعدادی که در ازدواج روند نزولی پیدا می کنند و در طلاق گویی از نردبان زندگی های شکننده شهری بالا می روند.

طبق آخرین آمار رسمی سازمان ثبت احوال، میزان طلاق در ۶ ماه نخست سال جاری در کل کشور ۶۵هزار و ۵۰۵ واقعه بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۶٫۲ درصد افزایش داشته است. این در حالی است که ازدواج در کشور طی ۶ ماه گذشته تنها ۳٫۲ درصد افزایش داشته که دربرابر جمعیت بالای جوانان در سن ازدواج آمار پایینی است.

 

منتشر شده در آمار و گزارشاخبار طلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *