رفتن به نوشته‌ها

چراازدواج‏های به اصطلاح دانشجویی به نظر ناموفقند

قربانی بیان کرد: علت دیگر ناموفق بودن ازدواج های دانشجویی این است که دانشجو با یک تم رویایی و ایده آلیستی به دنیا نگاه می کند و فرد در دوران دانشجویی به بلوغ و پوست اندازی فکری می رسد و دنیای جدیدی برای او باز می شود.

این روانشناس با اشاره به اینکه در این حالت ازدواج فرد دانشجو براساس ایده‌آل‌های ذهنی و هیجانی او است و با واقعیت‌های بیرون هم خوان نیست، تصریح کرد: دلیل دیگر توفیق نیافتن این گونه ازدواج‌ها این است که دانشگاه‌ها از سراسر کشور با آداب، فرهنگ و پیشینه خانوادگی دانشجویان مختلف می پذیرند. اگر در ازدواج دانشجویی تفاوت‌های فرهنگی در نظر گرفته و فرد مشاوره شود و آشنایی های لازم را به دست آورد، این نوع ازدواج می تواند مفید باشد.

وی گفت: آنچه تا امروز در این نوع ازدواج‌ها دیده شده است همراه با تضاد فرهنگی و تضاد ویژگی‌های فردی و اجتماعی بین دو فرد بوده است و باعث ایجاد مشکلاتی در این نوع ازدواج ها شده است.

یک روانشناس معتقد است که ساختار ازدواج دانشجویی به علل مختلف مشکل ساز است.

آقای قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه دانشجو همه عمرش را به درس خواندن گذرانده و فرصت اشتغال نداشته است، اظهار کرد: درآمد یکی از پایه‌های اساسی تشکیل یک زندگی است و اگر پول و شغل نباشد زندگی‌ها دچار مشکل می شود.

وی گفت: تحقیقات نشان داده است حتی در جوامع پیشرفته با افول مسائل اقتصادی، بیکاری نیز افزایش می یابد، درآمد کم می شود و اختلافات خانوادگی و طلاق زیاد می شود……

منتشر شده در خواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *