رفتن به نوشته‌ها

آغوز از عفونت خونی نوزادان جلوگیری می‌کند

وی افزود: اگر عفونت خونی ۲ هفته اول تولد در نوزاد رخ دهد مربوط به عفونت ۲ هفته آخر بارداری مادر است و اگر عفونت خونی در دو هفته دوم بعد از تولد رخ دهد، عوامل محیطی منجر به این عفونت شده است.

کلانتر محیط زندگی را یکی دیگر از عوامل بروز عفونت خونی در نوزاد دانست و تأکید کرد: به هر میزان نوزاد در محیط تمیزتری مراقبت شود احتمال عفونت خونی نیز کمتر خواهد بود.

رئیس انجمن تغذیه با شیر مادر افزود: رفتار نادرست خانواده، عدم رعایت نکات بهداشتی توسط پزشک و پرستار که در هنگام تولد و بعد از آن تماس بیشتری با نوزاد دارند، از دیگر عوامل عفونت خونی در نوزادان است.

این متخصص اطفال عفونت خونی در نوزادان را تا حدی قابل پیشگیری دانست و گفت: زایمان باید در شرایط کاملاً استریل انجام شود همچنین ارتباط افراد با نوزاد کنترل شود؛ به غیر از مادر افراد دیگر از بوسه، نوازش، مالش پوست نوزاد خودداری کنند.

کلانتر استفاده اولیه نوزاد پس از به دنیا آمدن از شیر مادر به خصوص آغوز که خاصیت ضد میکروبی دارد را از دیگر راه‌های پیشگیری عفونت خونی در نوزادان بیان کرد.

رئیس انجمن تغذیه با شیر مادر گفت: استفاده نوزاد بعد از تولد از آغوز که خاصیت ضد میکروبی دارد از بروز عفونت خونی در نوزادان جلوگیری می‌کند.

ناصر کلانتر  با بیان اینکه عفونت خونی علت اصلی مرگ نوزادان است، اظهار داشت: باکتری‌ها، ویروس‌ها، انگل‌ها و قارچ‌ها عوامل بروز عفونت در نوزادان است که در نهایت منجر به عفونت خونی می‌شوند و باکتری‌ها بیشتر در نوزادان و شیرخواران عفونت ایجاد می‌کنند.

این متخصص اطفال گفت: انتقال باکتری‌ها به جنین در دوران بارداری خصوصاً ۲ هفته آخر، عفونت رحمی یا جفتی، پارگی زودرس کیسه آب، خونریزی و تب مادر از دیگر عوامل عفونت خونی در نوزادان است.

منتشر شده در سایر

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *