رفتن به نوشته‌ها

مهریه‌های نامتعارف ضمانت اجرایی ندارند

رئیس شعبه ۲۷۱ دادگاه خانواده ونک بیان کرد: مهریه باید جنبه مالی داشته باشد و چنانچه مرد نتواند آن را پراخت کند برای مرد، تقسیط می‌شود و در صورتی که نداشته باشد یا پرداخت نکند به زندان می‌رود.

مردانی با بیان اینکه زنان و خانواده‌ آنها به دلیل ضمانت برای دوام ازدواج مهریه‌های سنگین یا نامتعارف تعیین می‌کنند، گفت: متأسفانه تعیین این نوع مهریه‌ها یک کار غلط است و در حال حاضر در بین مردم رایج شده است. در حقیقت هیچ‌گونه ضمانت اجرایی ندارد بلکه باعث پاشیده شدن زندگی زوجین نیز می‌شود.

وی تصریح کرد: زنی که برای گرفتن مهریه خود به دادگاه مراجعه می‌کند،‌ در حقیقت با این کار می‌خواهد جلوی به هم خوردن زندگی‌اش را بگیرد ولی در عمل می‌بیند با ورود به دادگاه زندگی‌اش را با دستان خود نابود کرده است.

وی با بیان اینکه برخی از مهریه‌های نامتعارف دیگر مانند ۱۰۰ کیلو بال مگس در دفتر خانه‌‌ها ثبت نشده و به دلیل نداشتن جنبه مالی به عنوان مهریه قبول نمی‌‌شود، گفت: مهریه‌های سنگین و نامتعارف ضمانت اجرایی ندارد و برای دوام زندگی جوانان مؤثر نیست؛ چنانچه زندگی خوب باشد، آن زندگی با یک سکه نیز دوام دارد و اگر اختلاف بین زوجین بیافتد هزار سکه نیز نمی‌تواند جلوی جدایی را بگیرد.

رئیس شعبه ۲۷۱ دادگاه خانواده ونک گفت:تعیین مهریه‌های سنگین و نامتعارف ضمانت اجرایی ندارند.

فریبرز مردانی در گفت‌و‌گو با فارس در خصوص مهریه‌های نامتعارف گفت: این نوع مهریه‌ها منشاء حقوقی دارد و در حال حاضر هم زنان این مهریه‌ها را مطالبه می‌کنند و چنانچه مرد این مهریه را پرداخت نکند، اموال او را توقیف می‌کنند.

وی با بیان اینکه مهریه می‌تواند هر مقداری باشد و وقتی از سوی زن مطالبه می‌شود مرد باید پرداخت کند، ادامه داد: چنانچه مهریه زن غیر از سکه باشد مانند ۱۰ شاخه گل رز، یک آپارتمان یا ماشین، مرد در هر حال موظف به پرداخت آن است……

منتشر شده در اخبار خواندنی خانوادهخواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *