رفتن به نوشته‌ها

تهران؛ رتبه اول و آخر طلاق و ازدواج در کشور

رام‌پناهی افزود: از این رو به ترتیب استانی ،‌ استان خراسان شمالی با نسبت ۴۹/۱، اردبیل با ۴۸/۱، چهارمحال و بختیاری با ۴۸/۱ در صدر جدول قرار دارند و استان‌های تهران با نسبت ۹۱/۰ درصد، سیستان و بلوچستان با ۹۵/۰ و سمنان با ۰۳/۱ در انتهای لیست قرار دارند.

وی با بیان این مطلب که بر اساس آمار، استان تهران از نظر تعداد ازدواج در انتهای لیست قرار گرفته است، تصریح کرد: آسیب شناسی ازدواج نشان می‌دهد که این معضل از یک سو با پدیده بیکاری مرتبط است و از سوی دیگر با توسعه یافتگی استانها رابطه مستقیم دارد.

بررسی تعداد طلاق به نسبت کل جمعیت سال گذشته نشان می‌دهد استان‌های کردستان با ۲۱/۰ درصد نسبت به جمعیت، استان تهران با ۲۱/۰ درصد و استان‌های خراسان و کرمانشاه با ۱۹/۰ درصد به ترتیب از نظر تعداد طلاق بیشترین درصد طلاق را داشتند.

همچنین در این لیست استان‌های سیستان و بلوچستان و ایلام در انتها قرار دارند، اما با افزایش ۲۱ درصدی طلاق در استان تهران در سال جاری، اکنون رتبه اول به این استان رسید. بدین ترتیب، تهران از نظر آمار طلاق، کردستان را پشت سر گذاشت.

بنابر آخرین اعلام مرکز اطلاعات و آمار شورای فرهنگی اجتماعی زنان،‌ تهران رتبه اول طلاق و رتبه آخر ازدواج را در کشور دارد.

اعظم رام‌پناهی‌ معاون اطلاعات و آمار شورای فرهنگی اجتماعی زنان در خصوص آمار ازدواج در استان‌های کشور گفت:‌ آمار تعداد ازدواج ثبت شده به تفکیک استان نشان می‌دهد به طور طبیعی تعداد ازدواج به ثبت رسیده در استان های پرجمعیت، بیشتر و در استان های کم جمعیت، کمتر است.

وی اضافه کرد: بنابراین چنانچه نسبت تعداد ازدواج به ثبت رسیده به جمعیت هر استان را در نظر بگیریم، فراوانی وقوع ازدواج در استان‌ها به دست می‌آید.

منتشر شده در اخبار طلاقسایر

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *