رفتن به نوشته‌ها

آموزش به پدران برای مراقبت‌های پس از زایمان از همسرانشان ضروری است

سبک زندگی و هسته‌یی شدن خانواده ضروری خواندند و نیز آنان مشغله کاری مردان و موانع فرهنگی را موانع اصلی مشارکت اشاره کردند.

اکثریت آموزش درمورد حمایت روحی، علایم خطر و تغییرات جسمی دوران بارداری را لازم دانسته و به ترویج مشارکت در جامعه از طریق رسانه‌ها تأکید داشتند.

نتایج نهایی این مطالعه حاکی از آن است که طراحی برنامه آموزش و مشاوره پدران با محتوا، مدرس، زمان، مکان و مدت متناسب با نیاز زوجین لازم است. این آموزش در کلاس‌های پیش از ازدواج و پس از آن در مراقبت‌های پری‌ناتال باید مدنظر قرار گیرد.

این بررسی فصلنامه علمی پژوهشی «حکیم» به چاپ رسیده است.

سازمان بهداشت جهانی بر ترویج مشارکت مردان در مراقبت‌های پری‌ناتال برای کاهش مرگ و میر مادران و ارتقای سلامت مادران از طریق آموزش تأکید زیادی دارد، از این رو مطالعه حاضر با هدف تعیین نیازهای آموزشی برای مشارکت پدران در مراقبت‌های دوران پری‌ناتال توسط دکتر معصومه سیمبر و گروهی از همکارانش در گروه بهداشت باروری دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه شهید بهشتی انجام شده است.

این بررسی به صورت کیفی به روش بحث گروهی متمرکز در هشت گروه از زنان و مردان در بخش‌های پری‌ناتال مراکز بیمارستانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با استفاده از مصاحبه انجام شد.

نتایج اولیه این تحقیق نشان می دهد: غالب زنان و مردان، مشارکت پدران را به معنی حمایت روحی از مادر و کمک در انجام مسوولیت‌های منزل می‌دانستند.

آنها مشارکت پدر را به علت تغییر در

منتشر شده در اخبار خواندنی خانوادهخواندنی ها

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *