رفتن به نوشته‌ها

دختر دانشجو طعمه‌ اخاذی‌های همسر موقتش شد

به دنبال بازداشت این ۳ نفر و ارجاع پرونده آنها به دادسرای امور جنایی پایتخت، قاضی توکلی بازپرس شعبه پنجم بازپرسی، رسیدگی به پرونده را در دستور کار خود قرار داد و صبح دیروز متهمان را احضار کرد.

 دختر ۲۲ ساله به نام منیژه که خود را دانشجوی ترم پنجم رشته حقوق معرفی می‌کرد با اعتراف به جرم، اظهار کرد: حدود ۸ ماه قبل با “فریبرز” در حوالی دانـشـگـاه آشـنـا شدم و با هم قرار ازدواج گذاشتیم اما وقتی او به خواستگاریم آمد با انجام تحقیقات، فهمیدیم که دارای همسر بوده و همسرش نیز باردار است، به همین دلیل خانواده‌ام مخالفت کردند اما پس از مدتی با پرداخت مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به یکی از دفترخانه‌های ازدواج و طلاق، با یکدیگربه صورت موقت عقد کردیم.

وی که از کار خود ابراز پشیمانی می‌کرد، گفت: من به عنوان طعمه سر راه آن خودرو قرار گرفتم و “فریبرز” به همراه دوستش اقدام به اخاذی کردند. در پی اعترافات متهمان، برای آنها قرار قانونی صادر شد و پرونده جهت تکمیل تحقیقات در اختیار ماموران آگاهی تهران قرار گرفت.

دختری که پس از دوستی و ازدواج موقت با یک جوان، طعمه اخاذی‌های وی شده بود پس از بازداشت، در مقابل بازپرس جـنایی به تشریح اقدامات خود پرداخت.به گزارش ایسنا، چند روز قبل مردی هراسان با مراجعه به یکی از کلانتری‌های تهران، مدعی شد که دو سرنشین یک دستگاه موتور سیکلت پس از توقف مقابل خودروی او اقدام به اخاذی کرده‌اند.

 این شاکی گفت: در حال عبور از خیابان بودم که دختری جوان به عنوان مسافر، سوار خودرو من شد. پس از طی مـسـیــری، نــاگـهـان دیـدم دو سـرنشیـن یـک موتورسیکلت که اقدام به تعقیب خودرو کرده بـودنـد مـقابل ماشین ایستادند و شروع به فـحــاشــی نمودنـد.

 سـپـس مـرا از خـودرو‌ام پیاده کردند و با این ادعا که دختر جوان همسر یکی از آنهاست و من قصد داشته‌ام او را مورد آزار قرار دهم، تمام پول‌هایم را گرفتند. با اعلام شکایت از سوی این فرد، ماموران بلافاصله شروع به گشت‌زنی در محل کرده و نهایتا دو پسر و یک دختر را که مشغول شمردن پول در یکـی از کوچه‌ها بودند، بازداشت کردند.

 

منتشر شده در حقوق زنانمسائل حقوقی

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *