رفتن به نوشته‌ها

تاسیس موسسات همسر یابی در متعصب ترین کشورها

این موسسه مجوز کار خود را از دپارتمان رشد و توسعه اقتصادی امارات متحده عربی دریافت کرد و به اولین موسسه در نوع خود در این کشور بدل شد.عما احمد، یکی از موسسان این دفتر می‌گوید هرکس که تمایل به ازدواج دارد می‌تواند به‌سادگی در این دفتر ثبت‌نام کند، سپس این دفتر تمام کارهای لازم برای پیدا کردن همسری مناسب برای این فرد را دربرخواهد داشت و پس از این مرحله است که فرد مراجعه‌کننده باید هزینه خدمات موسسه را پرداخت کند.

عما می‌گوید که موسسان این شرکت شناخت کاملی از خصوصیات جامعه امارات متحده عربی و ساختارهای سنتی و مدرن زندگی در این کشور دارند و ساختارهایی طراحی کرده‌اند که با آنها کاملا مشخص می‌شود که افراد مراجعه‌کننده واقعا هدف پیدا کردن همسر مناسبی برای خود دارند یا احیانا به‌دنبال مقاصد دیگری هستند.

براساس گفته‌های او، خود مراجعه‌کننده باید مشخصات کامل خود و تمامی صفات و وضعیت شغلی و خانوادگی خود را ارائه دهد و فرم‌هایی برای مشخص کردن همسر مطلوب از دیدگاه خود را هم پر کند.
سپس براساس این فرم‌ها جست‌وجو برای یافتن همسر موردنظر این فرد – زن یا مرد – شروع می‌شود.این زن که در حیطه‌های مختلف اقتصادی فعالیت داشته، می‌گوید که شرکت چندین درخواست را که به نظر مشکوک می‌آمده رد کرده است و صرفا تقاضاهای اخلاقی و صادقانه از سوی آن مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

براساس گفته‌های او، کارمندان شرکت طی فعالیت‌های خود دختران جوان را که تمایل به ازدواج دارند شناسایی می‌کنند. در صورتی که مشخصات آنها با مشخصاتی که فردی در برگه‌های خود به آنها اشاره کرده مطابقت داشته باشد، درخواست ازدواجی با موافقت فرد متقاضی به خانواده دختر ارائه خواهد شد. اما مخالفان فعالیت این موسسه معتقدند که بسیاری از افراد برای تفریح به این موسسات مراجعه خواهند کرد.
برخی دیگر هم مدعی هستند که ازدواج مساله‌ای است که باید توسط خانواده‌ها انجام بگیرد نه توسط شرکت‌هایی که در قبال دریافت پول این کار را انجام می‌دهند.

فعالیت این دو موسسه نظرات موافق و مخالف زیادی را در راس‌الخیمه موجب شده است. حتی به‌نظر می‌رسد که حکومت محلی با توجه به اعتراضات عمومی، این شرکت را تعطیل خواهد کرد اما مجوزی که دپارتمان رشد اقتصادی امارات متحده عربی به این موسسه داده باعث شد که حالا کارمندان شرکت به‌طور قانونی و به سهولت به کار مشغول شوند.

دو موسسه همسریابی که با مجوز دولتی در راس‌الخیمه شروع به کار کرده‌اند نور امیدی به زنان و مردان مجرد این امارت‌نشین تابانده‌اند تا آنها بتوانند با رعایت قوانین اسلامی و سنت‌های باستانی، نیمه گمشده خود برای بقیه زندگی را پیدا کنند.

به نوشته «تهران امروز»، حکومت محلی راس‌الخیمه به تازگی با شروع به کار این دو موسسه همسریابی که قرار است به ساکنان این شهر در یافتن همسر کمک کند، موافقت کرده است. اولین موسسه در آخرین ماه سال ۲۰۰۸ توسط هفت زن فعال در حیطه‌های مختلف اقتصادی در امارات راه‌اندازی شد. این زنان در حیطه فعالیت‌های اجتماعی در راس‌الخیمه در سال‌های اخیر نقش پررنگی داشتند.

منتشر شده در خواندنی هاسایر

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *