رفتن به نوشته‌ها

تحقیقات جدید دانشمندان نشان داد ؛

والت به نشریه لایو ساینس گفت: زمانی که سلامت افراد این گونه آسیب می‌بیند حتی اگر دوباره ازدواج کنند باز هم بازگشت به سلامت قبلی آنها ممکن نیست. ازدواج دوباره می‌تواند کمک کند و سلامت بهتری را به دنبال داشته باشد اما میزان آن پایین تر از میزان قبلی است چرا که برای مثال شما یک سال هیچ گونه مراقبت بهداشتی را از خود انجام نداده‌اید .

با توجه به اینکه طلاق و از دست دادن همسر تاثیرات مشابهی را بر سلامت فرد داشته‌اند نشان می‌دهد که طلاق می‌تواند ضربه‌ای بزرگ به زندگی یک فرد باشد .

این تحقیقات بر روی حدود ۹ هزار فرد بزرگسال ۵۱ تا ۶۱ ساله انجام شده است. به طور کلی ۲۰ درصد از آنها متأهل بودند که پیش از آن یک بار طلاق را شاهد بوده یا همسر خود را از دست داده بودند و حدود ۲۲ درصد پیش از آن ازدواج کرده بودند اما بعد از آن دیگر ازدواج نکرده بودند.کمتر از ۴ درصد هم هرگز ازدواج نکرده بودند .
 
به گزارش ایونا ، نتایج تحقیق نشان داد که آنهایی که یک بار طلاق را تجربه کرده یا شاهد مرگ همسر بوده‌اند در مقایسه با افرادی که در حال حاضر متأهل هستند ۲۰ درصد بیشتر به بیماریهای مزمن مانند بیماریهای قلبی، دیابت یا سرطان دچار می‌شوند .

از جمله نتایج دیگر این تحقیق می‌توان به این موارد اشاره کرد: افرادی که هیچگاه ازدواج نکرده‌اند در مقایسه با متأهلان ۱۲ درصد بیشتر دارای محدودیتهای حرکتی مانند مشکل داشتن در راه رفتن یا بالا رفتن از پله ها هستند، همچنین افرادی که هیچگاه ازدواج نکرده‌اند در مقایسه با متأهلان ۱۳درصد بیشتر دارای علایم افسردگی هستند .

افرادی که دوباره ازدواج کرده‌اند نسبت به افرادی که ازدواج موفق و مداومی داشته‌اند، ۱۲درصد بیشتر به بیماریهای قلبی و ۱۹درصد بیشتر به محدودیتهای فیزیکی دچار می‌شوند .

دکتر والت می‌گوید: نتایج به این معنی نیست که افراد حتی اگر دارای مشکلات حاد هستند همچنان به زندگی ادامه دهند بلکه باید بدانند که در جریان پروسه طلاق یا بعد از آن یا مرگ همسر این افراد نیازمند تمرکز بیشتری بر سلامت خود هستند اما من هیچگاه توصیه نمی‌کنم افرادی که دارای ازدواجهای پر مشکل هستند همچنان ادامه دهند چرا که در این گونه مواقع طلاق می‌تواند آرامشی واقعی باشد .

تحقیقات جدید دانشمندان نشان داد که طلاق حتی پس از ازدواج دوباره نیز می‌تواند بر سلامت فرد تاثیر به سزایی داشته باشد و ضربه‌ای که بر سلامت فرد وارد می‌کند برابر با ضربه ناشی از مرگ همسر است .

به گزارش ایونا، دانشمندان به این نتیجه رسیده بودند که ازدواج می‌تواند منجر به بهبود سلامت مرد و اوضاع مادی زن شود اما این تحقیق اینترنتی نشان داد که طلاق یا مرگ همسر می‌تواند تأثیراتی فوری و طولانی مدت را بر سلامت جسمانی و روانی فرد داشته باشد .

لیندا ویت، مدیر این تحقیق و از جامعه شناسان و مدیر مرکز سن و سال در مرکز تحقیقاتی ملی نظر سنجی دانشگاه شیکاگو گفت: دوره زمانی که تا زمان طلاق ادامه می‌یابد به شدت استرس زا است. افراد در این دوره به شدت سلامت خود را نادیده می گیرند، آنها تحت استرس هستند که خودش یک خطر بهداشتی مهم است و احتمال مراجعه آنها به پزشک بسیار کم است.آنها کمتر ورزش می کنند و خواب بدی دارند .

منتشر شده در سایر

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *