رفتن به نوشته‌ها

مهریه یک جلد شاهنامه فردوسی

ندا در این باره به قاضی علیرضا صداقتی رئیس شعبه ۲۶۲ گفت؛ هشت سال پیش پدر و مادرم به خاطر اختلافات شدیدی که با هم داشتند ، جدا شدند و من و خواهرم پیش مادرمان زندگی می کردیم .

سال های اول به خاطر سن کم من و خواهرم پدرمان گاهی به دیدن مان می آمد اما به تدریج این دیدارها کم و کمتر شد تا اینکه پس از مدتی پدرمان خانه اش را تغییر داد و از آن پس ما او را ندیدیم .

سال ها گذشت و من و خواهرم بزرگ شدیم و به سن ازدواج رسیدیم ولی چون برای ازدواج نیاز به اجازه پدر داشتیم با مشکل روبه رو شدیم .

خواهرم دو سال قبل مجبور شد با مراجعه به دادگاه خانواده اجازه ازدواج بگیرد. حالا من هم به دادگاه آمده ام تا با حکم قاضی بتوانم پای سفره عقد بنشینم .

ندا افزود ؛ من چهار سال است که در یک شرکت کامپیوتری کار می کنم و از همان ابتدا با یکی از همکارانم به نام مهران آشنا شدم و تصمیم گرفتم با او ازدواج کنم اما مجهول المکان بودن پدرم عقدمان را به تعویق انداخت .

 

ندا در مورد علت انتخاب مهریه اش نیز گفت؛ من به کتاب های تاریخی و شعر علاقه زیادی دارم .

 

از سویی جنبه های مادی زندگی برایم اهمیت چندانی ندارد .

 

به همین دلیل وقتی مطمئن شدم نامزدم شخص مناسبی برای زندگی است، تصمیم گرفتم مهریه ام را یک جلد شاهنامه فردوسی تعیین کنم .

 

 در پی اظهارات این دختر قاضی صداقتی تبعات مهریه هایی را که از لحاظ مادی ارزش کمی دارند ، به او گوشزد کرد ولی ندا با بیان اینکه رابطه زناشویی با روابط مالی تفاوت دارد و اگر اتفاق ناخوشایندی در زندگی بیفتد مهریه بالا نمی تواند به او کمک کند ، بر خواسته اش پافشاری و قاضی دادگاه با ازدواج او موافقت کرد .

دختری که برای دریافت اجازه ازدواج به دادگاه خانواده رفته بود ، مهریه اش را یک جلد شاهنامه فردوسی تعیین کرد .

به گزارش ایونا، این دختر ۲۷ساله که ندا نام دارد، هفته گذشته به علت مجهول المکان بودن پدرش ناگزیر شده بود برای دریافت اجازه ازدواج به دادگاه برود .

در جلسه رسیدگی به دادخواست ندا هنگامی که قاضی در خصوص میزان مهریه اش از او پرسید ، دختر جوان یک جلد شاهنامه فردوسی را به عنوان مهریه اعلام کرد…..

منتشر شده در اخبار خواندنی خانوادهسایر

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *