رفتن به نوشته‌ها

افزایش چشمگیر ازدواج موقت در مکه‌ و مدینه

در همین راستا هر ساله سفارت عربستان سعودی در جاکارتا هزاران هزار شکایت از سوی خانواده‌های این دختران دریافت می‌شود که از وضعیت به وجود آمده برای فرزندانشان شکایت داشته و خواستار رسیدگی فوری به آن را دارند؛ زیرا این شهروندان عربستانی حتی قوانین و احکام ازدواج موقت را زیر پا گذاشته و به نام آن، انواع رفتارهای غیراخلاقی را مرتکب می‌شوند. البته بسیاری از این دختران اندونزیایی نیز از ازدواج با جوانان و مردان عربستانی ابراز رضایت کرده‌اند زیرا خود را خوشبخت می‌دانند.

«نجم الدین فواد»، سرکنسولگری اندونزی در عربستان سعودی در این باره می‌گوید: تعداد زیادی از این دختران نیز فرزنددار می‌شوند. تا بدین لحظه نام بیش از ۶۰۰ کودک سعودی ـ اندونزیایی را در سفارت ثبت کرده‌ و گذرنامه اندونزی را دریافت کرده‌اند.

مقامات مسئول در جاکارتا پایتخت اندونزی فاش کردند، تعداد دختران اندونزیایی که برای ازدواج موقت به عربستان سعودی سفر می‌کنند، طی ۳ ماه اخیر چندین برابر شده است. این دختران با اهداف یافتن کار و یا کارگری در منازل سعودی‌های ثروتمند به عربستان سفر کرده‌اند، اما بعد از رسیدن به ازدواج عربستانی‌ها در می‌آیند!

به گزارش شیعه آنلاین، این مقامات اندونزیایی در ادامه افزودند: این دختران با کمک شرکت‌های اندونزیایی اعزام کارگر، خود را به عربستان سعودی می‌رسانند و بیشتر به شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره انتقال داده می‌شوند. البته بیشتر خانواده‌های این دختران از ازدواج موقت دختران خود خبر داشته و از این مسأله رضایت کامل دارند تا شاید به اصطلاح راهی باشد برای ثروتمند شدن آنان!

منتشر شده در سایر

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *